Altın fiyatları kafa karıştırmaya devam ediyor. Cuma günü, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı günü 1.002,3 liradan tamamlarken yeni haftada da 1.003 lira seviyesinde işlem görüyor.

Altında neler oluyor? Uzmanlar 1400 lirayı görür diyordu İslam Memiş'ten korkutan uyarılar: Bu daha bir şey değil

Altının gram fiyatı, yeni haftaya yatay başlamasının ardından  1.003 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.646 lira, Cumhuriyet altını da 6.730 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu dakikalarda önceki kapanışının yüzde 0,1 altında 1.710 dolardan işlem görüyor.

Analistler, merkez bankalarının agresif faiz artırımlarına devam edeceği beklentilerine karşın Avrupa'daki enerji krizi ve Asya'daki jeopolitik gelişmelerle altının ons fiyatının yön arayışında olduğunu söyledi.

Altında neler oluyor? Uzmanlar 1400 lirayı görür diyordu İslam Memiş'ten korkutan uyarılar: Bu daha bir şey değil

Piyasa Uzmanı İslam Memiş de yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

-Gıda fiyatları oldukça ucuz daha önce konut fiyatları ucuz deyince bana kızıyorlardı. Şimdi de diyorum ki gıdaya ulaşım şuanda ucuz. Daha bunlar bir şey değil. Yeni zamlar geldiğinde neyin ne olduğunu göreceğiz. 

-Eylül ayında hem dip hem zirve seviyeleri göreceğiz. Altının ons fiyatında 1700-1728 dolar aralığını takip edeceğim. Altının ons fiyatı ile işi olan yatırımcının bu bant aralığını bilmesi gerekiyor.

-Geçen hafta 1700 doların altın sarktı. Ama hemen toparlandı. Gram altın TL fiyatının 1000 lira olduğunu gösteriyorlar ekranlarda. Şuan 1012-1017 aralığında...