DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ev sahipliğinde yapılan 'Altılı Masa' toplantısında Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın ittifaka katılma talebi de görüşüldü.

'ALTILI MASA ZEMİNİNDE ÇALIŞMALARI TAMAMLAYACAĞIZ'

Görüşme sonrası yapılan ortak açıklamada BTP'nin adı anılmadan ittifakın altı parti olarak devam edeceği şu ifadeler ile vurgulandı:

"Bugün Altılı Masa'nın genişlemesiyle ilgili önerileri de görüştük. Bizler toplumu en geniş yelpazede temsil eden ve 85 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklayan bir anlayışla 12 Şubat 2022'de tarihi bir ilke imza attık. Belirlediğimiz ortak ilke ve değerler zemininde beraber çalışma kültürü oluşturduk. Çalışmalarımızı planlı ve programlı bir biçimde sürdürüyoruz. Altı siyasi parti olarak bu çalışmalarda büyük bir mesafe kaydettik ve bundan sonraki süreçte de Altılı Masa zemininde en kısa zamanda bu çalışmaları tamamlamaya odaklandık."

BAŞ'TAN PAYLAŞIM: SAKİN

Altılı Masa'dan yapılan ortak açıklama sonrası BTP lideri Hüseyin Baş, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

Baş, Manchester United'da 7 sırt numarası ile forma giyen futbolcu Cristiano Ronaldo'ya ait bir fotoğrafı 'Sakin' notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

huseyin-bas-ronaldo

BAŞ: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

BTP lideri Baş bu paylaşımından bir süre sonra "6'lı masaya ilişkin açıklama, kamuoyuna saygıyla" notuyla ikinci bir paylaşım daha yaptı. Baş, "Gençleri iyi tanıyın, kafalarına bir şey koyduklarında yaparlar. Biz yine de iktidarın seçimi kazanmaması için elimizden geleni yapacağız" ifadelerine yer verdi.