TamgaTürk'ün aktardığı habere göre; anma töreninin düzenlendiği salonun hemen girişinde çevik kuvvet polisleri de hazır bulunuyordu. Buna rağmen 50 kişilik grup sloganlar atarak, protokolde yer alan isimlere saldırdı.

kavga

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanlarından Mustafa Hakan Ünser saldırı anına ilişkin görüntüleri paylaşarak polislerin saldırganlara engel olmadığını iddia etti.

hakan-unser

BİNALİ YILDIRIM'I AKSAKAL İLAN EDENLER BİZE SALDIRDI

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici “Binali’yi aksakal ilan edenler bugün Ülkücü Hareket’in aksakallarına saldırdılar.” dedi.

ÜLKÜCÜ OCAKLARI VE MHP'DEN AÇIKLAMA

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel saldırının ardından bir mesaj paylaştı. Yüksel, "Dün Başbuğumuza ihanet edip bugün Milliyetçi-Ülkücü harekete saldırmayı meslek edinenler şunu iyi bilsin ki ülkücüler dimdik ayakta ve hepsinin hesabını bir bir sormaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

abdullah-yuksel-paylasimi

Tören öncesi de MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir" şeklinde mesaj paylaşmıştı.

turgay-basvug-paylasim