Alparslan: Büyük Selçuklu 9. bölüm izle TRT 1 HD olarak ekranlarda yeni bölüm bekleniyor. Pazartesi günleri TRT 1 ekranlarında hayranlarıyla buluşan Alparslan: Büyük Selçuklu yayını 3 Ocak 2022 9. bölüm maraklı bekleyiş sürüyor. TRT 1'de yayınlanan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi yani kısaltmasıyla Alparslan son bolüm canlı yayın bu akşam yayınlanacak. İzleyiciler TRT 1'de yayınlanan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin son bölümü için canlı 3 Ocak Pazartesi günü ekran karşısına geçti. 

Alparslan: Büyük Selçuklu 9. bölümü yeni bölüm olarak 3 Ocak 2022 Pazartesi saat 20:45 sularında TRT 1'de canlı izleyebilirsiniz.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU 9. BÖLÜM İZLE TIKLAYIN

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU 8. BÖLÜM ÖZET

Alparslan'ın karargâha sürpriz saldırısı Bizanslılar için büyük bir sürprize neden oldu. Kuşatmayı ele geçirme arzusu, iki grup arasında büyük bir mücadeleye sahne oldu. Alparslan'ın kahraman askerleriyle birlikte Vaspurakan karargahına ilerlemesi zaferi taçlandıracak mı? Akça'nın suskun kalması için öldürmek zorunda kaldığı askerle verdiği mücadelenin sonucu ne oldu?

Tuğrul ve Çağrı'nın ele geçirdiği Şeddad, anlattıklarıyla Selçuklu'da uzun yıllardır unutulan bir tehlikeyi gün yüzüne çıkarır. Alparslan ve Kekavmenos arasında yaşanacak büyük hesaplaşma ise, beklenmedik neticelere gebe olacaktır...

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜM NE ZAMAN?

Heyecan fırtınasının soluksuz şekilde gözlerimize değdiği anlar için Alparslan: Büyük Selçuklu 9. bölüm son bölüm izle, Alparslan canlı yayın 3 Ocak 2022 Pazartesi, Bugün son bölüm Alparslan: Büyük Selçuklu detayları haberimizde. Son bölüm Alparslan: Büyük Selçuklu canlı yayın izlemek için izleyenler ekran başında yerini aldı.

Alparslan: Büyük Selçuklu 3 Ocak 2022 Salı canlı yayın izle detayları için bugün son bölüm olarak ekran başına geçen izleyiciler saatin 20:45 olmasını merakla bekliyor.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğu…

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi İstanbul'da çeşitli stüdyolarda çekiliyor. TRT1 ekranlarında ekrana gelecek ve Sultan Alparslan'ın fetih serüvenlerini anlatacak olan dizide yer alan Gazne eyaletinin Ani ilçesine bağlı Vaspurakan bölgesi ile Gazne eyaletinin Büstü kasabasının süslemeleri gerçekliğin bir kopyası haline getirildi.