Türkiye, 14 Mayıs 2023 Pazar günü sandığa gidiyor. Seçim süreci devam ederken Kahramanmaraş'ta milletvekili adayları çalışmalarına devam ediyor. Adayların meydanlardaki vatandaşa seslenişleri sürerken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç'tan tansiyonu daha da yükseltecek bir çıkış geldi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılış konuşmasında söz alan Öztunç; "Birileri diyor ki "Maraş kale, kimi göndersek kazanır" diyor, ceketini gönderiyor. Ben de diyorum ki hemşehrilerim, ceketi iade edin." dedi.

Öztunç'un açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Sevgili hemşehrilerim sandığa gittiğinizde tek birşeye bakın. Milletvekili aday listelerine bakın. Kim yerli, kim Maraşlı, kim ithal. İthal adaya oy vermeyin diyorum. Birileri diyor ki "Maraş kale, kimi göndersek kazanır" diyor, ceketini gönderiyor. Ben de diyorum ki hemşehrilerim, ceketi iade edin. Bu seçim benimle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör arasındaki bir seçimdir. Hayrettin Güngör'den memnun iseniz, Kahramanmaraşlı Hayrettin Güngör'den memnunsa gitsin oyunu AK Parti'ye versin. Memnun değilse, işte rakibi benim; bekliyorum." 

Editör: Serkan KARAASLAN