Hükümetin yolsuzluk ve hırsızlık hükümeti olduğunu savunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "Bu hükümet yolsuzluk hükümetidir, bu hükümet hırsızlık hükümetidir. Siz saraylarınızda bir eliniz yağda bir eliniz balda keyif içinde yaşıyorsunuz ama millet ekmek bulmakta zorlanıyor. Milletten koptunuz, milletle ilginiz kalmadı artık. Tek bir derdiniz var; malı nasıl götürürüz." dedi.

HP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Meclis Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde konuştu.

TBMM Genel Kurulunda bugün 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin maddeleri görüşülmeye devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 8’inci maddeye ilişkin söz aldı.

“SARAYLARDA NASIL KEYİFLİ YAŞARIZ, NASIL DAHA FAZLA GİDERAYAK YOLSUZLUK YAPARIZ HESABINDASINIZ”

Hükümetin yolsuzluk ve hırsızlık hükümeti olduğunu savunan Öztunç, şunları söyledi:

CHP'de Akşener hazırlığı 6'lı masayı karıştırdı: Yapacakları teklif kulisleri hareketlendirdi CHP'de Akşener hazırlığı 6'lı masayı karıştırdı: Yapacakları teklif kulisleri hareketlendirdi

“AK Parti milletvekili, SPK üzerinden milyonlarca doları hiç etti; AK Parti’den tık yok. Kendi bakanınız, kendi özel şirketinden bakanlığa dezenfektan sattı; tık yok. Bir başka bakanınız, kendi bakanlığından kendi otellerine arazi veriyor, ruhsatlar veriyor; sizden tık yok. Bir başka bakanınızın amcasının kızı, bir yerde bakan yardımcısı, kardeşi de iş adamı. Kardeşi gidiyor, ablasından ihaleyle Bodrum’un en değerli arazisini alıyor; tık yok. Ama vatandaşa gelince her türlü mağduriyeti yaşatıyorsunuz.

Ekmek almış başını gitmiş. Çay öyle, şeker öyle, yağ öyle. Siz saraylarınızda bir eliniz yağda bir eliniz balda keyif içinde yaşıyorsunuz, ama millet ekmek bulmakta zorlanıyor. Dolar olmuş 19 lira, euro olmuş 20 lira; siz hâlâ buraya geliyorsunuz, hesap vereceğinize milleti suçluyorsunuz. Çünkü umursamıyorsunuz. Sizin tek bir derdiniz var. Milletten koptunuz, milletle bir ilginiz kalmadı artık. Siz, tek bir derttesiniz; ‘malı nasıl götürürüz, saraylarda nasıl keyifli yaşarız, nasıl daha fazla giderayak yolsuzluk yaparız’ hesabındasınız.

ali54