İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da partisinin üye katılım töreninde konuştu.  5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'ne de değinen Akşener, "Atatürk kadınların hakkını kadınlara teslim etti" dedi.

Akşener, konuşmasında "Neden birbirimize kötü baktığımız, niçin birbirimize küstüğümüzün belli olmadığı, buna karşılık muhteremlerin seçim zamanı “Ohh” çekerek oy aldığı bir düzeni yıktık biz." ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

"Koray Başkanım partimizi anlattığı için oraya girmeyeceğim kendisine teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın da çok büyük fedakarlıkları var. Ben bir kadın politikacı ve genel başkan olarak yine bugün bedenim kaşım gözüm üzerinden vurula vurula bir hal oldum. Manevi manada söylüyorum. Benim üzerimden burulan kadınlarımız var nelere direndiğinizi biliyorum Allah razı olsun.

Hiçbir ülkede kadınların seçme seçilme hakkı olmadığı bir dönemde bu hakkı hakkın kabulü olarak rahmetli Atatürk tarafından teslim edildiği bir gün bugün.

Türk kadını ister Osmanlı’nın son dönemi ister Cumhuriyetin başı üstüne düşen her şeyi yapmıştır ve zannedilenin aksine politik bir duruşu da vardır. İstiklal mücadelesi esnasında müdafaa-i hukuk cemiyetlerinin batı kanatlarında Avrupa şehirlerini bildiri yağmurlarına tutarak oradaki parlamento ve halkı Türkiye lehine davranmalarına zorlamışlardır. Bunlardan sonra da Atatürk kadınların hakkını teslim etmiştir. Hakkı hakka teslim etmiştir. Sene-i devriyemiz kutlu olsun.

Biz olmayan yapılmayan işleri yaptık yapmaya devam ediyoruz. Bir de rahatları bozuyoruz. Benim rahmetli anam ilk okul üçe kadar okumuş bir kadındır, bana derdi; Kızım rahatları bozuyorsunuz.

Biz yeni bir anlayışın temsilcileri olarak buradayız. İnsan odaklı, seçmen odaklı siyaset uzun bir zamandır yapılmıyordu. Neden birbirimize kötü baktığımız, niçin birbirimize küstüğümüzün belli olmadığı, buna karşılık muhteremlerin seçim zamanı “Ohh” çekerek oy aldığı bir düzeni yıktık biz.

Muhteremleri yoruyoruz biz. Millet bizi çağırıyor söz gerçektir.

Türkiye genelindeki iyi ve cesur insanlar sayesinde Türkiye’yi aşağı çeken, Bangladeş’e benzeten bu ucube sisteminde sizlerin iradesiyle ortadan kaldıracağız. Hukukun üstünlüğünün, şeffaflığın, liyakatin üstün geleceği düzeni getireceğiz. Ekonominin patronu güvendir. Bütün bunlarla birlikte ekonominin de düzeldiği bir sistem… Tek adam sistemini demokrasiyle, sizlerin oylarıyla değiştirildiği bir iyileştirilmiş, güçlendirilmiş sistemi onun lokomotifi olan kadroları kuracağız.

Çok değer verdiğimiz, abi dediğim çok saygı duyduğum partimize çok güç kuvvet vererek katkı yapacak büyüklerim aramızdalar. Partimize katılıp ailemizi büyütüyorlar. Hoş geldiniz. O nedenle buraya toplandık. Burada bulunan herkesi, önce gönlü bizlerle olan bugün bedenen burada bizi şereflendiren büyüklerimize, arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum."