Gerçekleştirilen son toplantıda 'Cumhurbaşkanı adayı' çıkaramayarak krize giren Millet İttifakı'nda hareketli saatler yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 'arabuluculuk' rolü için İYİ Parti Genel Merkezi'ne ziyaret gerçekleştirdi.

İMAMOĞLU: ÖNEMİN BİLİNCİNDEYİZ
İki isim görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada, "Meral Akşener'i ziyaret ettik. Bu ziyareti Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde yaptık. 6'lı masanın stratejisinin çok önemi olduğunun bilincindeyiz" değerlendirmesinde bulundu.

YAVAŞ: HEP BİRLİKTE KAZANDIK
Mansur Yavaş ise "Bizler Millet İttifakı'nın belediye başkanlarıyız. Masada yaşanan bu olayları seyretme imkanımız yok. Hep birlikte bir araya geldik ve Ankara, İstanbul gibi büyükşehirleri kazandık. Önümüzde seçim var, milletimizin ayrılığa tahammül yok. Böyle bir deprem felaketinden sonra bu yaraları saracak şekilde tekrar bir araya gelinmesi halkımızın arzusu. Biz de bunu Sayın Genel Başkanımıza ilettik. Kendileri değerlendirecekler" dedi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, yaptığı açıklamada "Demokrasilerde çare tükenmez. Genel başkanımızla görüşecekler. Gerekli açıklamayı parti sözcümüz yapar" ifadelerini kullandı.

MÜZAKERE SÜRECİ SÜRÜYOR
İki belediye başkanının genel merkezden ayrılmasının ardından konuşan Kürşat Zorlu, "13. Cumhurbaşkanı'nın belirlenmesi süreci, 2 Mart'taki toplantının ardından genel başkanımız mutabık kaldığımız uzlaşma konularındaki ilkesel çerçeveyle bir müzakere sürecini yürüttü" dedi.

AKŞENER TOPLANTIYA KATILACAK MI?
Akşener'in yeni bir öneri sunduğunu ifade eden Zorlu, "Bu ziyaret sırasında her iki belediye başkanımıza seçilecek Cumhurbaşkanına yetkili, icracı '2 Cumhurbaşkanı Yardımcısı' olmaları önerilerini iletmiştir. Bu öneriyi sayın Kılıçdaroğlu'na da Genel Başkanımız iletecektir. Müzakere süreci bu şekliyle devam edecek. (Akşener'in) Katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ERDEM'DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Zorlu'nun açıklamalarının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erdem, "Nerede kalmıştık" dedi.

Öte yandan Millet İttifakı'nın toplantısı 15.00'e alındı.