Kulislerde, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın istifasıyla AK Parti’de iyice ayyukaya çıkan rahatsızlığın ilerleyen süreçte de büyümesi konuşuluyor. Gazeteci İsmail Saymaz, AK Parti’de rahatsızlığı olan ve küskün milletvekillerini anlattı.

İsmail Saymaz, Halk TV canlı yayınında Ahmet Eşref Fakıbaba’nın istifasının ardından AK Parti’de  30-40 ismin bir süredir  parlamentoya gelmeyip şikayetlerini dile getirdiğini söyledi. Saymaz, “İkincisi ise Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte AKP'den istifası beklenenler var. İstifasında adı geçenlerden ikisi ile bugün görüştüm. Mehmet Kasım Gülpınar ve Mücahit Arınç, ikisi ile de konuştum.” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz, “İYİ Partili bir görüştüğüm isim bana 'AKP'den görüştüğümüz 8-9 isim var.” ifadesini kullandı.

Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AK Parti’de yankı uyandıran istifa dilekçesi

İsmail Saymaz’ın aktardıkları şöyle:

“Mehmet Kasım Gülpınar, Bu da Şanlıurfa'da 3 dönemdir milletvekili. Fakıbaba'yı ilk istifadan vazgeçiren de o. Fakıbaba'ya söyleşimde sordum, Gülpınar'ın da istifası konuşuluyor. 'Rahatsız olduğunu biliyorum, istifa eder mi bilmiyorum' dedi. Dürüst adamlar zaten rahatsız. Gülpınar'ı dün aradım, sağ olsun bugün aradı beni. İstifa iddiasını kendisi reddetti. İYİ Parti'ye katılacağı söylenen isimler arasında ben yokum dedi. Rahatsızlık meselesini reddetmedi. Bunu gelecekte konuşalım dedi. Kasım Gülpınar'ın yakın olduğu başka bir milletvekili ile de konuştum. Kasım beyin rahatsızlığının yüksek olduğunu hele hele Suruç'taki Şenyaşarlar ailesi olayını esefle karşıladığını anlattı. O da partide bir süredir izlenen politikalardan kaynaklı, kimi zaman yolsuzluklar, kimi zaman hukuki meseleler ya da bazı kişilerini etraflarında olağanüstü güç biriktirmesi gibi konularda rahatsızlıkların olduğunu reddetmedi.

AK PARTİ'DE AYRILMASI BEKLENEN OLASI İSİMLER

Mücahit Arınç da bu arada partinin MKYK'sında. Hem Kasım Gülpınar hem Mücahit Arınç MKYK üyeleri... Yedek de değil asil milletvekilleri. Reddetmedi. Bence bu çatlak büyürse veda edecek isimler arasında ikisi yer alıyor. Başka partilere katılırlar mı bilmiyorum. Ama rahatsızlıklarını saklamadıklarını gördüm. Üçüncü isim de Ardahan Milletvekili Orhan Atalay. Aslında Orhan Atalay'ın babası dedesi de CHP kökenlidir. Orhan Atalay da ilginçtir Fakıbaba'nın istifasını beğenmiş, gerçi bunu yanlışlıkla yaptım diyor ama... O da uzun süredir parti politikalarından rahatsız.
 

30-40 MİLLETVEKİLİ AYAKLARINI MECLİSTEN KESTİ

olarak diyorlar ki AKP'de 30-40 milletvekili bir süredir parlamentoya gelmiyor. Ayaklarını kestiler. Şikayetlerini de dile getiriyorlar. Ve ben bunu dün AKP'nin bir ağır topuna sordum. Onunla da söyleşi yaptım. AKP'li üst düzey bir yetkiliye. Hem Fakıbaba'yı sordum hem de istifa edeceği iddia edilenleri sordum.”