Dolar kurunun Türk Lirası karşısında büyük değer kazanması sonrası iç piyasada her ürüne zam geldi.

Zamlardan en çok nasibini de akaryakıt fiyatları aldı. Şimdi ise akaryakıt fiyatlarına indirim söz konusu oldu.

25 Kasım’da benzin fiyatına 1,02 TL, motorin fiyatına 1,06 TL, LPG otogaz fiyatına ise 65 kuruş zam gelmişti.

Zamlarla beraber Ankara'da benzinin litresi 9,74, İstanbul'da 9,69, İzmir'de 9,76 liraya çıktı. Motorinin litresi Ankara'da 9,83, İstanbul'da 9,77, İzmir'de 9,85 lira oldu. LPG'nin litresi Ankara'da 8,05, İstanbul'da 8 ve İzmir'de 7,88 lira olarak satılmaya başladı.

AKARYAKIT FİYATLARINDA 44 KURUŞLUK İNDİRİM BEKLENTİSİ

Akaryakıt sektörü kaynaklarından bugün edinilen bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarında 44 kuruşluk bir indirim beklentisi oluştu.

Benzin fiyatlarında ise bir indirim beklentisi bulunmadığı öğrenildi. Akaryakıt fiyatlarındaki son kararlar o günkü piyasa şartları üzerinden verilip kamuoyuna ilan ediliyor

CUMARTESİ GÜNÜ BEKLENİYORDU AMA OLMADI

Sektör kaynakları 25 Kasım’da da piyasa şartlarına bağlı olarak cumartesi günü, benzin ve motorin gruplarında 55 kuruş seviyesinde indirim olabileceği öngörmüştü fakat indirim gerçekleşmemişti.

Öte yandan Ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir ise 26 Kasım’da sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Petrol fiyatları varyant endişesi ile sert geriledi. Hep kara haber vermeyeyim değil mi? Eğer pazartesi petrol fiyatlarında bir sıçrama olmazsa Salı gecesi benzin ve motorine 70 kuruş - 1,10 tl arası indirim gelebilir.” demişti.