Kahramanmaraş Elbistan İlçesine bir dizi ziyaret ve toplantılar yapmak üzere gelen Mahir Ünal başta olmak üzere Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Traş, Büyükşehir belediye başkanı Hayrettin Güngör ve Ekinözü Belediye başkanı Bilal Eker’e Elbistan halkından büyük tepki geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Elbistan ilçesindeki AK Parti İlçe binasında muhtarlar ve halkla bir araya geldi.
Ünal burada basına açık yaptığı konuşmada; ‘’1970 yılına vurgu yaparak, o yıllarda tüp kuyrukları vardı. Şimdi yok. O yıllarda gençler darbelere maruz kalıyordu, şimdi kalmıyorlar’’ diyerek geçmiş yıllara göndermede bulundu.

''DEVLETİN BAKANI BURDA''

Toplantının basına kapalı kısmında ise edinilen bilgiye göre, Muhtarlar hep bir ağızdan Mahir Ünal’a; ‘’isteklerini ve şikâyetlerini’’ bildirdi. Muhtarların istek ve şikâyetlerinin ardı arkası kesilmediği ifade edilirken, Mahir Ünal’ın sert bir ses tonlamasıyla ‘’devletin bakanı burda, siz bu üslupla bu makama bunları söyleyemezsiniz’’ dediği öne sürüldü.

Muhtarların gönlünü kırdığını düşünen Mahir Ünal, Muhtarları TBMM'ne davet ettiği belirtildi. Ayrıca Göksun'da Elbistan'a bir çivi çakılmadığını özel olarak ifade ettiği iddia edilen Ünal'ın burada basına kapalı bölümde, ''Türkiye'de bulunan hiç bir ilçe Elbistan kadar yatırım almadı. Burdan sonrasını da bana bırakın'' dediği bir nevi Göksun'daki konuşmasından çark ettiği öne sürüldü.

Daha sonra bireysel olarak vatandaşların söz aldığı ve en çok Ekinözü ilçesi ile ilgili şikayetlerin söylendiği, ‘’Ekinözü belediye başkanının Ekinözü’ne bakmadığını, suyu getirmediğini, içme suyu içemediklerini’’ ifade etmeleri üzerine ortalık bir anda gerildi.

Protokolde oturan Ekinözü belediye başkanı Bilal Eker'in, ‘’siz kimsiniz ..n’’ ifadesinde bulunduğu iddia edildi.

Bilal Eker’in vatandaşlara yönelik sert üslup kullandığını gören Mahir Ünal; ‘’Burası Ekinözü’nün çekişme meydanı değil. Kimse bu üslupla benim yanımda böyle konuşamaz’’ demesine üzerine bir çok vatandaşın, ‘’………. Bilal Eker, bize nasıl böyle kaba cümle kullanabilir’’ diye Mahir Ünal’a şikâyet etmeleri üzerine, Mahir Ünal’ın Bilal Eker’e dönerek ‘’biz seni bunun için seçmedik. Terbiyeni takınacaksın bu üslupla benim yanımda konuşamazsın çık dışarıya’’ dediği öne sürüldü.

Öte yandan öfkeli kalabalık başta AK Parti Elbistan ilçe Başkanı Ahmet Traş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Grup başkanvekili Mahir Ünal ve Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker’i yuhaladıkları ifade edildi.

Kahramanmaraş’ta polise bıçakla saldırdı! 1 polis yaralandı Kahramanmaraş’ta polise bıçakla saldırdı! 1 polis yaralandı

İddia edildiği üzere Bilal Eker’in, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’e de tepkide bulunduğu öne sürülürken, ayrıca parti çıkışında bir takım insanların Bilal Eker’i tartaklamaya yeltendiği iddia edildi.

''İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ''

Ç. Holding’te çalışan bir grup işçinin ise Mahir Ünal’a protesto da bulunarak, ‘’Biz insanca yaşamak istiyoruz. Evimize ekmek götürmek istiyoruz. Bir an önce bizim mağduriyetimizi giderin’’ diye tepki gösterdikleri iddia edilirken, Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Traş, Bilal Eker, Hayrettin Güngör ve Mahir Ünal’a kısaca AK Partinin önemli isimlerine çarşı esnaf ziyaretinde büyük tepki gösterildiği öne sürüldü.

Kanal Maraş’ın elde ettiği video görüntülerinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Dereli’nin Ekinözü Belediye başkanı Bilal Eker’i kalabalığın içinden kolundan tutarak arabaya götürdüğü görülüyor.

AK Parti İl Teşkilatından Elbistan da yaşanan bu olaylarla ilgili kamuoyuna ne gibi bir açıklama yapılacağı merak ediliyor.