Erdoğan hakkında 17-25 Aralık sürecinde yaptığı çıkışın etkisi hala devam eden ve 23 Nisan paylaşımıyla yeniden tartışılan Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan ''Atatürk’ü çok seven birisi değilim'' itirafı geldi

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar çok konuşulan Atatürk mesajının ardından bir açıklama daha paylaştı. 17-25 Aralık soruşturmaları sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak adı soruşturmaya giren Erdoğan Bayraktar son mesajında şunları söyledi:

"Atatürk’ü tanıtmaya çalışan bir önceki tweetimle, kesinlikle hiç kimseye bir gönderme yapmadım. Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim, ancak her TÜRKİYE vatandaşının Atatürk’e saygı duyması gerektiğini vurgulamak istedim."

NE OLMUŞTU?

Bir TikTok videosu paylaşan eski Bakan, 23 Nisan’da Atatürk mesajı verdi. Videoda ise Atatürk’e yöneltilen iftiralara yer verilirken aslında Atatürk’ün tam tersi icraatlara imza attığı dile getirildi.

Kime ait olduğu bilinmeyen konuşmada, “Bize bir Mustafa Kemal Atatürk tanıttılar yahu adam İngilize karşı mücadele ediyor, İngiliz’i, Fransız’ı, Yunan’ı, İtalyan’ı denize döküyor, adam Hıristiyan oluyor. Adam Mason localarını kapatıyor, ama Mason oluyor. Bursa’da iki kız çocuğu Hıristiyan oldu diye Bursa’daki koleji kapatmış adamdır Mustafa Kemal Atatürk” ifadeleri yer aldı.

Cumhur İttifakı'nda istifa şoku!Türk Milliyetçiliği bu değil dedi Cumhur İttifakı'nda istifa şoku!Türk Milliyetçiliği bu değil dedi

ERDOĞAN’A GÖNDERME Mİ?

Öte yandan söz konusu videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018 yılında dile getirdiği “İslam’ın güncellenmesi gerekiyor” sözlerine de gönderme yaptığı şeklinde yorumlandı.

Videoda, “İktidara gelir gelmez ‘Kuran’ı güncelleyelim’ demedi. ‘14 yıl 15 yıl önce İslam’ın hükümlerini uygulayamayız’ demedi. ‘Bunu güncellememiz lazım’ demedi. Ne dedi biliyor musunuz: ‘Elmalılı Hamdi Yazır Bey lütfen Kuran’ı Kerim’i Türkçe’ye tercüme et ne demek istiyor Cenab-ı Hak’ dedi” konuşması yer aldı.