14 Mayıs seçimlerine giderken, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olmasıyla birlikte AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın 3 yıl önce yaptığı açıklama gündem oldu.

6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu duyurmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın 2020'deki açıklaması yeniden gündeme geldi.

3 YIL ÖNCEKİ AÇIKLAMASINI PAYLAŞTILAR

Turan'ın 3 önce söylediği "İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım" dediği açıklamayı paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Turan'a "Aday olacak mısın?" diye sordu.

GÜRSEL TEKİN: HAYIRLI OLSUN

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise bu paylaşımlara "Tebrik ederim. Hayırlı olsun" diyerek katıldı.

54235-G1Kw

NE DEMİŞTİ?

Turan'ın 3 yıl önce yaptığı açıklama şöyle: Sayın Kılıçdaroğlu Hükümeti eleştirirken AK Partili arkadaşlarımızın 'öyleyse aday olun' demesine kürsü heyecanıyla bir an sanki adaymış gibi ifade etti. Ancak sonra ne olur ne olmaz diyerek toparlamaya çalıştı. Kılıçdaroğlu'nun şimdiye kadar aday olmaması aslında bundan sonra da nasıl bir siyaset izleyeceğinin göstergesi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu'nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığına adayım."