2023 seçimlerine yönelik hazırlıklar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye’nin yüzyılı" seçim sloganını ilan etmesiyle tüm hızıyla devam etti. AK Parti ise kadro yenileme çalışmalarına devam ediyor. İddiaya göre bu yılki seçimler Türkiye'nin yüzyılın manifestosu ile birlikte yapılacak.

Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) kurulmasına ilişkin karar, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Merkez Yürütme Kurulu toplantısında seçim işleri başkanının yapacağı sunumun ardından verilecek. Siyaset sosyolojisi alanındaki akademik araştırmalarıyla tanınan Profesör Ak Parti, 2023 seçimlerinde 2012-2014 Cumhurbaşkanı danışmanı olarak kampanya yürüttü. Doktora Ertan Aydın koordinatörlüğünde bir ekip tarafından gerçekleştirilecektir.

HAFTA HAFTA GÜN GÜN PLANLAMA HAZIR

AK Parti oy toplamak için sahaya indi. Seçim beyannamesinin takvimi de açıklandı. AK Parti, planlandığı gibi 2023 seçimlerine kadar kampanyada gün be gün, hafta hafta ne yapacaksa onu yapacak. AK Parti teşkilatının vatandaşların kalbine dokunması ve bugüne kadar yapılanları anlatması için bir şehir toplantısı planlandı. 2023 seçimlerine ne gibi görevler verileceği toplantının ardından netlik kazanacak.

SANDIKLARDA SIFIR HATA

Ayrıca AK Parti'nin sandık kuruluna vereceği isimler de belli oldu. Her seçim döneminde olduğu gibi 2023 seçimlerinde de AK Parti Seçim İşleri Bürosu, Türkiye'nin yedi bölgesinin tamamında her kentten temsilcilerle görüşmelerini tamamladı. Sandıkta sıfır hata yolunda önceki seçimler tek tek tartışıldı. Eski sorunların tekrarlanmaması ve sandıkların boş kalmaması için yeni tedbirler konuşuldu. Milletvekili aday listesi henüz belli olmadığı için sandık kurulu çatısı altında herhangi bir çalışma yapılmayacak.

ORTAK MİTİNGLER YAPILACAK

SKM, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinglerini planlayacak ve geçmişte olduğu gibi Cumhur İttifakı ile ortak mitingler düzenleyecek. Seçim gecesi de an be an takip yapılacak. 

TÜRKİYE'NİN YÜZYILI ANLATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 28 Ekim'de yaklaşık 30 bin davetlinin katılımı ile AK Parti'nin 2023 Vizyon Belgesi de açıklanacak. 'Türkiye'nin yüzyılı' konsepti ile hazırlanan vizyon belgesinde Türkiye'nin, Cumhuriyetin 100'ncü yılından hareketle dünyada marka haline gelmesi hedefleniyor.'Türkiye'nin Yüzyılı söylemi' AK Parti'nin sloganı olacak. AK Parti teşkilatları gittikleri her yerde seçmene Türkiye'nin Yüzyılını anlatacak.