AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba ve AK Parti Düzce İl Başkanlığı, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk'un istifalarının ardından bir deprem daha.

AK Parti Nazilli İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Ateş Akkaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile, 2 dönemdir yürütmüş olduğu görevinden istifa ettiğini duyurdu.

İstifa nedeninin yaşadığı rahatsızlıklar olduğunu belirten Akkaya, "Son günlerde yaşadığım rahatsızlık sebebiyle üzülerek de olsa 2 dönemdir yapmış olduğum kadın Kolları başkanlığımdan istifa ediyorum davamın ve partimin sonuna kadar arkasındayım" ifadelerini kullandı.

PEŞPEŞE İSTİFALAR YAŞANMIŞTI

AK Parti Düzce İl Başkanlığı, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk'un yazılı açıklamasında, 2023'e giderken iş, aile ve siyasi hayatında yüksek performans göstermesinin mümkün görünmemesini gerekçe göstererek partisinde istifa etmişti.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba partisinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Kaba "19 yaşımda, vatanım ve milletim için büyük ideallerle adım attığım partimden ayrılma sebeplerim; adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesine kadar giden bu yolda vicdanları yaralayan ve "bu kadarı da olmaz" dediğimiz yanlışlardır." ifadelerini kullanarak partisinden istifa etmişti.