AK Parti milletvekilleri, bugün Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel'in tanıtım programına katıldılar. Bu, milletvekillerinin seçim bölgelerinde uzun zaman sonra ilk kez gerçekleştirdikleri bir etkinlik oldu.

Milletvekillerinin, ilçe ve mahalle ziyaretleri yapması, vatandaşlarla bir araya gelmesi, sorunlarını dinlemesi ve çözüm üretmesi, bir vekil olarak yapması gereken görevlerin en başında gelir. Ancak AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin, seçimlerden bu yana aylar geçmesine rağmen, seçim bölgeleri olan Kahramanmaraş’ta pek fazla görünmemesi, vatandaşlar arasında tepkilere neden oldu.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, milletvekillerinin, seçildikleri şehirden uzaklaştıkları, vatandaşlarla bir araya gelmedikleri, sorunlarını dinlemedikleri ve çözüm üretemedikleri eleştirileri yapıldı. Bazı vatandaşlar, milletvekillerinin, sadece seçim dönemlerinde ortaya çıktıklarını, seçimlerden sonra ise kendilerini unuttuklarını ifade etti.

Yapılan yorumların birinde ise;

"AK Parti milletvekillerinin halkla iletişimi oldukça zayıf. Milletvekilleri, seçim bölgelerinde çok az görünüyor ve halkla bir araya gelmiyorlar. Bu durum, halkın milletvekillerine karşı güvensizliğine neden oluyor." denildi.