AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığında yerel seçimler için düzenlenen temayül yoklaması bitti. Oylamaya katılan partililer, yoklamanın genel merkez tarafından dikkate alınıp alınmayacağını merak ediyor.

AK Parti’de 31 Martta yapılacak olan yerel seçimler için belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları tamamlandı. Müracaatların bitmesinin ardından bugün tüm illerde temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti İl Başkanlığı’nda da temayül yoklaması, başladı ve akşam saatlerinde sona erdi. Genel Merkez tarafından görevlendirilen partililerin başkanlığında yapılan yoklamada, partinin il, ilçe, kadın ve gençlik kolları yönetim kurulları ile belediye meclis üyeleri oy kullandı.

Partililer, kimleri belediye başkan adayı olarak görmek istediklerini bu yolla genel merkeze bildirecek. Partililere mevcut belediye başkanından mennun olup olmadığı, yeniden aday gösterilmesini isteyip istemediği de soruluyor.

Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi Salonunda yapılan temayül yoklamasına binden fazla teşkilat mensubunun katıldı. Ancak temayül sonuçlarını Kahramanmaraş'ta hiçbir teşkilat mensubu bilmiyor.

Yoklama sonuçları, genel merkez tarafından gönderilen görevliler tarafından doğrudan parti merkezine gönderiliyor ve burada değerlendiriliyor. Bu nedenle temayül yoklamasının aday belirleme noktasında etkili olup olmadığı bilinmiyor.

Daha önce milletvekili ve belediye başkan adaylıkları için yapılan temayül yoklamalarının listelere yansımadığı görülmüştü. Bu nedenle pek çok partili temayül yoklamasına önem vermiyor. Ancak yine de parti yetkilileri, üyeleri oy kullanma konusunda teşvik ediyor.

Bu arada Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi Salonunda düzenlenen temayül yoklamasına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, ilçe belediye başkanları ve parti yönetimi ile üyeler katıldı.