Kahramanmaraş'ta AK Parti'nin düzenlediği temayül yoklaması, partinin gelecekteki lider kadrosununun belirlenmesinde önemli bir yol gösterici olacak. Delegelerin yapacağı tercihler, yeni il başkanının kim olacağını büyük ölçüde belirleyecek.

Kahramanmaraş İl Koordinatörü, Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, yoklama ile ilgili şu açıklamada bulundu: “AK Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana çalışmalarımıza büyük önem veren bir siyasi gelenekten geliyoruz. Bugün sadece Kahramanmaraş özelinde değil, Türkiye'nin dört bir köşesinde bu çalışmalar yapılıyor. Genel merkezimizin görevlendirmesiyle, Kahramanmaraş sorumlusu olarak buraya geldik. Yanımızda genel merkezin görevlendirdiği bir arkadaşla birlikte bu çalışmaları yürüteceğiz.

Kasım ayından itibaren Türkiye genelinde ilçe kongrelerimiz başlayacak, ardından il kongrelerimiz ve büyük kongremiz gerçekleştirilecek. Bu hazırlıklara şu an itibariyle başladık ve inşallah güzel sonuçlar alarak yolumuza devam edeceğiz.

Kahramanmaraş özelinde, Fıfat Görgel başkanımızın il başkanlığını bırakması ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı süreci sonrasında, mevcut yönetimde yer alan Cüneyt Bey il başkanlığı görevini vekaleten başarılı bir şekilde yürütüyor. Bu süreçte, il başkanlığımızdaki yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlıkları ve yönetim kurulu üyeleri, geçmişte il başkanlığı yapmış, milletvekilliği yapmış ve teşkilatlarda görev almış arkadaşlarımızla görüşmeler yaparak, Kahramanmaraş'ta nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunacağız.

Bu fikirleri raporlayarak genel merkezimize ve Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesiyle Kahramanmaraş'ta yolumuza devam edeceğiz. İnşallah bu süreci başarılı bir şekilde tamamlayacağız.” 

Editör: Haber Merkezi