Günlerdir büyük tartışma yaratan Kanal Maraş'ın yaptığı haberlerin ardından AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, görevinden istifa etti.

Ahmet Traş istifa metninde; ''Göreve geldiğimiz günden bu yana kapısı, duvarı olmayan makamımızda hemşehrilerimizi ağırlamayı sürdürürken, akşamları da kentimizin dört bir yanında hemşehrilerimizle bir araya gelerek en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğu düşüncesiyle her fırsatta keyifle gerçekleştirdiğim vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinledim. Elbistan ilçemize bağlı köylerin neredeyse tamamını ev ev gezerek sıkmadık el bırakmamaya eşimizin dostumuzun acı günleri olan taziyelerinde , tatlı günlerinde ise düğünlerinde yer almaya var gücümle yanlarında bulunmaya özen gösterdim. Hiçbir zaman kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan herkese faydayla dokunacak hizmet ,sorun ve çözümlerle uzaktan  yakından ilgilenmeye çalıştım...'' diyen Kahramanmaraş Elbistan'da Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, görevinden istifa ettiğini paylaştı. 

Bilindiği gibi Kanal Maraş köşe yazarı Mustafa Karaaslan, İlçe Başkanı Tıraş'ın oğlu ve yegeni ile ilgili çalıntı malları satın aldıkları ile ilgili iddiaları köşesinde gündeme taşımış, Elbistan AK Parti teşkilatı karışmıştı. Bu karışıklıkta geçen hafta Elbistan Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldız istifa etmiş, bugün ise Ahmet Traş kendi sosyal medya hesabından istifa ettiği açıkladı.

Kahramanmaraş'ta bu tarlada para geçmiyor! Herkese bedavadan dağıttı Kahramanmaraş'ta bu tarlada para geçmiyor! Herkese bedavadan dağıttı

AÇIKLAMA METNİNDE AYNEN ŞU İFADELER YER ALDI:

Göreve geldiğimiz günden bu yana kapısı, duvarı olmayan makamımızda hemşehrilerimizi ağırlamayı sürdürürken, akşamları da kentimizin dört bir yanında hemşehrilerimizle bir araya gelerek en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğu düşüncesiyle her fırsatta keyifle gerçekleştirdiğim vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinledim.

Elbistan ilçemize bağlı köylerin neredeyse tamamını ev ev gezerek sıkmadık el bırakmamaya eşimizin dostumuzun acı günleri olan taziyelerinde , tatlı günlerinde ise düğünlerinde yer almaya var gücümle yanlarında bulunmaya özen gösterdim. Hiçbir zaman kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan herkese faydayla dokunacak hizmet ,sorun ve çözümlerle uzaktan - yakından ilgilenmeye çalıştım.

Rabbim bizlere Aziz milletimize hizmet yolunda sandık müşahitliğinden tutun Yönetim Kurulu Üyeliği , Belediye Meclis Üyeliği , Belediye BaşkanV. , İlçe Başkanlığı gibi şeref dolu görevleri çaba ile ifa ederek doğup büyüdüğümüz topraklara hizmet etme şerefini nasip etti.
Bahtiyarım.

Hamd olsun.
AİLE YUVASI duygusunu her daim hissettiren desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , Sayın Mahir Ünal Bakanıma , Milletvekillerimize , İl Başkanım Sayın Fırat Görgel , İlçe Başkanlarım ve Belediye Başkanlarımıza vatandaşlarımıza hizmet noktasında birlikte hareket ettiğimiz, omuz omuza verdiğimiz kıymetli çalışma arkadaşlarıma ve makamların asıl sahibi Aziz hemşehrilerimize şükranlarımı sunarak bu süreçte farketmeden sürçülisan ettiysek Aziz hemşehrilerimizden haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Büyük bir onurla yürüttüğüm “ AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı ” görevinden gördüğüm lüzum üzere bugün itibariyle ayrıldığımı siz değerli hemşehrilerimize bildirmek istiyorum.

Birlik ve beraberliğin  gücüne her daim inanan bir kardeşiniz olarak başka bir zamanda, başka bir şekilde yine hep beraber olmak ümidiyle.

ahmet-tiras-istifa-aciklamasi

(Editör notu: Açıklama olduğu gibi aktarılmıştır, imla ve anlam bozuklukları açıklama sahibine aittir.)