AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un, Van ziyaretinde gittiği camiide, özel koltukların yerleştirildiği ve sivil toplum örgütleriyle toplantı yapılmasının tartışması sürerken, yeni bir camide siyaset fotoğrafı da Kahramanmaraş'tan geldi. 

CAMİ ALTINDAKİ SOSYAL TESİSTE AK PARTİ BAYRAKLARI ASILARAK TOPLANTI DÜZENLENDİ

AK Parti Dulkadiroğlu Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'ın davetli olarak katılımıyla gecenin bir vakti cami altındaki sosyal tesisde AK Parti bayrakları ile süsleme yapılarak siyasi toplantı yapılması, parti bayrakları önünde poz verilmesi ve camii çıkışında görsel şölen meşaleler yakılması ve bunu sosyal medyada Gençlik kolları Başkanı Ali Hınaz tarafından paylaşılması tepkilere neden oldu.

''İŞTE TEŞKİLAT İŞTE SAMİMİYET'' DEYİP CAMİ ALTINDAKİ SOSYAL TESİSTE AK PARTİ BAYRAKLARI ALTINDA TOPLANTI

Toplantının fotoğraflarını paylaşan AK Parti Dulkadiroğlu Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Ali Hınaz, ''Oturunca diz dize, kalkınca omuz omuza. İşte teşkilat işte samimiyet. Güzelyurt mahallemizdeki genç kardeşlerimizle ile bir araya geldik. Heyecan ve gayretlerine şahit olduk. Programı organize eden Dulkadiroğlu Gençlik kolları teşkilat başkanlığımıza, Katılım sağlayarak bizleri onure eden ilçe başkanımız Şahin Avşaroğlu'na, ilçe belediye başkanımız Necati Okay'a ve Güzelyurt mahallesindeki genç kardeşlerime teşekkür ederim.'' dedi.

hinazzz

Cami içinde siyaset yapılmasına ve cami çıkışında meşale yakılmasına vatandaşlar tepki göstererek, “Ne yazık ki bütün değerler istismar ediliyor. Camii avlusunda siyaset devam ediyor, siyasi propaganda yapılıyor. İktidar partisi temsilcileri artık camileri, okulları siyasetten uzak tutmalı. Çünkü bu anlayış topluma zarar veriyor. Camide siyasi propaganda yapılmaz, günaha giriyorlar” şeklinde görüş belirtti.

ŞAHİN AVŞAROĞLU ''BU TOPLANTIYI GENÇLİK KOLLARI DÜZENLEDİ''

Konu hakkında Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu'nu telefon ile arayıp sorduk. Avşaroğlu aynen şunları söyledi; '' Burası cami değil. Caminin altında Dülkadiroğlu Belediyemizin yapmış olduğu sosyal bir tesis.Bu sosyal tesisimizde de tüm o mahallenin toplantıları orda yapılmakta. Bizleri davet ettiler bir teşekkür mahiyetinde mahallenin eksikleri var, sıkıntıları var diye, bizde Belediye Başkanı Necati Beyle o sorunları dinlemeye gittik. Caminin girişinin üstten, sosyal tesis dediğimiz yerin girişi alttan yapılmakta. Dolayısıyla paylaşılan fotoğrafta cami silüeti gözüktüğü için camide yapılmış gibi algılanmış. Cami altlarında böyle yerleri ya kuran kursu, ya da sosyal tesis olarak yapıyoruz. Taziyede kullanmak için yapıyoruz. Toplantıyı orda tertip edilmesinin nedeni eksikliklerin gösterilmesi içindi'' 

CHP GENÇLİK KOLLARI BÖYLE TOPLANTI YAPSA? 

Sosyal medyada bir çok vatandaş bu paylaşıma tepki gösterirken, halk arasında şunlar konuşuluyor;''Madem böyle gece yarısı cami altındaki sosyal tesisin eksiklikleri gösterilecek, neden AK Parti bayrakları asılıyor, neden meşaleler ile karşılama yapılıyor. Bu toplantı yapılmasına cami imamı nasıl müsade ediyor. Şimdi aynı olayı CHP Gençlik kolları yapsa CHP Bayrakları asarak gece vakti bir toplantı yapsalar onlara da müsade edilecek mi? Yoksa yer yerinden oynar mı?'' demekten kendilerini alamıyorlar.