AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partilerinin yerel seçimlere ilişkin aday belirleme süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 7 Ocak'ta Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek etkinlikte adayların ilk bölümünü açıklayacaklarını belirtirken, bu adayların büyükşehirler ve şehirleri kapsayacağını ifade etti.

İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 15 OCAK'TA AÇIKLANACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlere hazırlık sürecinin yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Çelik, diğer adayların ise 15 Ocak'ta Ankara'da düzenlenecek etkinlikte açıklanacağını ve aynı zamanda seçim beyannamesinin kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

Çelik, açıklamasında ayrıca Cumhur İttifakı'nın büyük bir başarı elde etmesi için görüşmelerin devam ettiğini ve bu sürecin ortak hedefler doğrultusunda ilerlediğini belirtti. AK Parti'nin adaylarını açıklamasıyla birlikte, seçim atmosferinin daha da arttığı ve Cumhur İttifakı'nın geleceğine dair beklentilerin yükseldiği gözlemleniyor.

omercelik

İşte AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklaması:

Cumhurbaşkanımızın seçimlere hazırlık mesaisi yoğun şekilde devam ediyor. Adaylarımızın ilk bölümünü bu pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde açıklayacağız. Adaylarımızın ilk kısmının bir bölümü bu pazar olacak. Büyükşehirler ve şehirleri kapsayacak. Diğer adaylar ise 15 Ocak’ta Ankara’da seçim beyannamemizi açıklarken açıklanacak. Cumhur İttifakı’nın büyük bir başarıya imza atması için görüşmeler devam ediyor.