Aile Bakanlığı dar gelirli vatandaşlar için e-Devlet üzerinden başvuranlara 15.000 TL ödeme yapacak. Bu ödeme karşılıksız olarak PTT'den alınabilecek.  İşte detaylar...

Aile Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 15 bin liraya kadar nakit para desteği sunulacak.

Program, haziran 2022 - mayıs 2023 dönemi için en fazla 12 ay süre ile hanedeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığına göre yardım tutarları sağlayacak.

Başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilir. Destek tutarları hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin dâhil olduğu gelir aralıklarına göre belirlenecek ve aylık 850 ile 1.250 TL arasında değişecek.

Program son ödemesi 2023 yılı Haziran ayında yapılacak ve bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayında gerçekleştirilecek.

Başvuru için Türk vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak ve kamu görevlisi, noter, muhtar veya yurtdışında çalışan kişilerin hanesinde olmamak gerekiyor.