Hizmet-İş Sendikası, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Akbel A.Ş. ve KASKİ Personel A.Ş.'de uygulanmayan toplu iş sözleşmesi üzerine personellerin toplu iş sözleşmesi hakkı için mücadele ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Akbel A.Ş. ve KASKİ Personel A.Ş.'de uygulanmayan toplu iş sözleşmesiyle beraber orada çalışan personeller hak ettikleri maaşı alamamaktadırlar.

Bunun üzerine müfettiş raporu tutturan Hizmet-İş Sendakikası raporun olumlu çıkmasıyla beraber 5 Ağustos (Cuma) günü Genel Başkan yardımcılarıyla beraber basın açıklaması yapacaklarını sendika üyelerine yolladıkları mesajla duyurdular.

Hayrettin Güngör'ün açıklamasına sendikadan yanıt geldi! Hayrettin Güngör'ün açıklamasına sendikadan yanıt geldi!

İşte o mesaj:

"Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Akbel A.Ş. ve KASKİ Personel AŞ'de uygulanmayan toplu iş sözleşmemiz ile alakalı müfettiş raporumuz olumlu şekilde çıkmıştır. Bu doğrultuda 05.08.2022 Cuma günü Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan yardımcılarımızın katılımı ile uygulanmayan Toplu iş sözleşmemiz ile ilgili basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklamasının yer ve saati ayrıca bildirilecektir.Basın açıklamasından sonra Toplu iş sözleşmesi haklarımız için yasal işlemler başlatılacak eylemlerimiz artarak devam edecektir."

Bu konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın yapacağı açıklama kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.