Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi ismini masaya dayattığını öne süren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısının ardından başlayan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesinden rahatsızlık duyduğu iddia edilen İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında çok sert ifadeler kullanarak "Milletin umuduna pusu kurulmasına rahatsızız. Sizin oylarınızla pazarlık yaptığınız masada şantaj yapmanıza razı olmayacağız" demişti. Kılıçdaroğlu, Ağıralioğlu hakkında "Meral Hanım'la görüşmem şikayet anlamında olurdu. Buna gerek yok. Artık kavgaları bir tarafa bırakmak zorundayız" yanıtını vermişti. 

Sözcü'den Saygı Öztürk’e de konuşan Ağıralioğlu, milletvekili adaylığı için başvurmadığını ancak Meral Akşener’den talep gelmesi bunu yapabileceğini söyledi.

Ağıralioğlu’na başka bir siyasi partiden adaylık teklifi alıp almadığına yönelik soruya da "Hem AKP’den hem MHP’den daha önce de teklifler gelmişti. Benim bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli. Ancak, parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim." yanıtını verdi.

Saygı Öztürk'ün Sözcü gazetesindeki yazısının tamamı için...