Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve Eylül ayında göreve gelen Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasına yönelik istişarelerde bulundu.

Kahramanmaraş'ın Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, geçtiğimiz Eylül ayında Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Hüseyin Mart’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Güven'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı Başkan Güven'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Yapılan ziyaret sırasında, kültürel mirasımızın gelecek nesillere aktarılmasına yönelik istişarelerde bulunuldu.

Yapılan istişareler doğrultusunda, bu alanda çalışmalar ve iş birliği yapmak üzere, Dulkadiroğlu Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Olgunlaşma Enstitüsü ile protokol imzalandı.

"YAKINDA AÇIKLAYACAĞIZ"

Kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapan belediye başkanı Güven, “Kültürümüz gelecek nesillere bırakacağımız en önemli mirasımızdır. Kültür gelecek nesiller kıymet bilirse yaşamaya devam eder. Kaybolmayacak kadar kıymetli bir kültüre sahibiz. Gelecek neslin bu yüzden bilinçlenmesi gerek. Bizi hem geçmişe hem de geleceğe bağlayacak olan köprü, kültürel mirasımızdır. Olgunlaşma Enstitüsü ile yapacağımız bu çalışmanın, Kahramanmaraşımızı ve Afşinimizi gündeme taşıyacağını düşünüyorum. Projenin içeriğini yakın tarihte kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.