Adana'da ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. 27 gün önce M.T. isimli ev sahibi kendisini esnaf olarak tanıtan Hüseyin Can T.’ye evini eşyaşı olarak 2 bin 400 liraya kiralık olarak verdi.

Kiracı Hüseyin Can T., evi kiraladıktan sonra iddiaya göre önce evdeki bütün koltuk, yatak, beyaz eşyalar, ankastre set, kombi, doğalgaz petekleri, masa, gardırop ve klima gibi bütün eşyaları tek tek sattı.

30 Ocak Pazar günü ise bir mobilyacıyla anlaşan Hüseyin Can T., ‘Evi yeniliyorum, bütün kapı, pencere ve mutfak dolaplarını da satıyorum’ diyerek 3 bin liraya anlaştı. Mobilyacılar ise her şeyden habersiz eve gelip 1 saat içerisinde bütün kapıları, pencereleri ve mutfak tezgahı ile dolabını söktü.

KOMŞULAR KAPISIZ EVİ GÖRÜNCE EV SAHİBİNİ ARADI

Akşam saatlerinde eve gelen komşular kapısı olmayan ve içi boşaltılmış evi görünce ev sahibini aradı. Ev sahibi M.T. ise gelen telefon üzerine eve gelip, manzara karşısında şok oldu. M.T., hemen kiracısını aradı ancak ulaşamadı. Bunun üzerine M.T., durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler ise apartmanın güvenlik kamerasından dolap ve kapıları söken mobilyacıya ulaştı.

DOLAP, KAPI VE PENCELERİ KURTARDI

Savcılık kararıyla mobilyacı, dolap ve kapıları geri getirip yerine taktı. Ancak kombi, petek, klima ve diğer eşyalar ise bulunamadı. Polis ekiplerinin Hüseyin Can T.’yi arama çalışmaları ise sürüyor.

"BÖYLE BİR OLAY SADECE ADANA'DA OLUR"

Yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili sitenin yöneticisi Ömer Şahin, ilk defa böyle bir olayı gördüklerini söyledi. "Böyle bir olay sadece Adana’da olur. O da gelip bizi buldu. " diye konuşan Şahin, "25 gün boyunca kiracı, evin içerisinde eşyaları teker teker evden götürüyor.

Evin içerisini bomboş bırakıyor. Bu normal bir hırsızlık ama Pazar günü tekrar kiracı eve mobilyacıları gönderiyor ve bütün mutfak dolaplarını, kapıları, muslukları söküp götürüyor. Bu devirde böyle bir olayı yaşadığımız için gülsek mi ağlasak mı bilemiyorum.

Böyle bir olay ömrü hayatım boyunca bir daha başıma gelmez. Evin içerisindeki eşyaları kurtaramayız büyük ihtimal ama çok şükür dolap ve kapıları kurtardık" dedi.