AK Partinin siyasi tarih sahnesine girdiği senelerde Kahramanmaraş’a İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanan Seydihan Küçükdağlı, aradan geçen 20 yılda bırakın tarihi gün yüzüne çıkarmayı var olan tarihi bile unutturdu. Komşumuz Gaziantep, Seydihan Küçükdağlı’nın görevde olduğu süre boyunca, “Zeugma” antik kentini çıkartıp üstüne Karkamış Antik kentini gün yüzüne çıkartırken, bizim Germenicia antik kenti gün yüzüne bile çıkmadı.

asdasdasd-1

Şehrin siyasi döneminde nadir sayılacak bir bakanlık olan Kültür ve Turizm Bakanlığını yapan Mahir Ünal’ın tarihin ayağa kalkması için  verdiği girişimleri bile bürokratik hamleler ile yok saydıran tarihe düşman müdürümüz hala koltuğunda ve yeni binasında 2050’li leri hatta 2070 yıllarını bekliyor.

YAŞAYAN TARİH OLMASI GEREKİRKEN YAŞATAMAYAN TARİH OLDU

Tarihi genç Bizans dönemine kadar uzanan hatta daha eski bir tarih olan Kahramanmaraş’ın hak ettiği yere gelmemesi vatandaşımızı üzüyor.  6 Şubat depremleri sonrası hızla toparlanma arifesine giren Kahramanmaraş’ı cazibe merkezi yapıp, esnafı kalkındırması gerekenlerin tamamı şu anda üç maymunu oynuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı, aday adayı olanların önünü kesmek için Ankara semalarını mesken tutarken, 2003 yılında  göreve gelen İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı’da koltuğunu daha sağlam hale getirmeye çalışıyor. 

EFENDİLER BAZI ŞEYLER ARTIK AĞIR OLMAYA BAŞLADI GÜCÜNÜZ YETMİYOR İSE İŞTE HALK ORDA 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta, “Sandık Herşeyi bilir” sözünün hiçe sayıldığı Kahramanmaraş’ta, koltuğuna adeta yapışıp kalan ve şehrin tarihini turizmini, her sene bakanlık bürokratlarına gönderdiği yıl sonu faaliyet raporundan ibaret gören Küçükdağlı, bu zamana kadar, 8 Vali 4 Belediye Başkanı ve sayısız kurum müdürü gördü.

BİZ KAHRAMANMARAŞ’I BU DENLİ SAHİPSİZ BİLMİYORDUK 

Tarihi ve turizmi emanet ettiğimiz devletin kurum müdürü, koltuğunda oturup, etliye sütlüyü karışmaması halkın seçtiği Büyükşehir Belediye Başkanı Kahramanmaraş’a tek çivi bile çakmaması, genç beyinlerin yetişmesi gereken üniversitelerin, kendi ikbal planlamasını yapıp kadrolaşması şehrin geldiği noktayı gözler önüne serdi