Ramazan Bayramı'na doğru geri sayım devam ederken devlet her vatandaşa Bayram harçlığı ödemesi yapacağını duyurdu. PTT üzerinden T.C kimlik no son hanesine göre bayram yardımı ödenecek. Bayram harçlığı başvuruları ise e-devlet'ten hızlıca alınıyor. T.C kimlik numarası ve şifre ile e-devlet girişi yaparak bayram yardımı için başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. 18 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes devletten Bayram harçlığı almak için başvuru yapabiliyor. Ödemeler ise PTT üzerinden gerçekleşiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan Bayramı öncesi Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için yeni sosyal yardım parasını duyurdu. PTT üzerinden T.C kimlik no son hanesine göre bayram yardımı verilecek. 2500 TL Bayram harçlığı almak için başvurular e-devlet'ten başladı. T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yaparak hemen başvuru formunu doldurabilirsiniz. 18 yaş üstü her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için verilen bayram yardımı dar gelirlilere ödeniyor. Hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise Siz de başvuru yaparak bayram öncesi yardım parası alabilirsiniz.

BAYRAM HARÇLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI
PTT Bayram harçlığı başvuru şartları da belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Ramazan Bayramı öncesi ailelerin bütçesine Katkı sağlamak için başlattığı bu yardım kampanyasında hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin 1/3'ünden az olması halinde vatandaşlar faydalanabiliyor. 2023 Ramazan Bayramı öncesi başvuru işlemleri e-devlet aracılığıyla yapılabiliyor. Eğer e-devlet kapısı şifreniz bulunmuyorsa hemen PTT şubelerinden şifre edinebilir ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT 2500 TL bayram yardımı ödemesi T.C kimlik no son hanesine göre yapılıyor. T.C kimlik no'sunu 0,2,4,6 ve 8 olanlar farklı günlerde bayram yardımı alıyor. Eğer bayram öncesi bu yardım ödemesinden faydalanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun Çünkü bayrama sayılı günler kaldı. Başvuru içinde sadece 3 gün süreniz var. Bu süre zarfında başvurularınızı tamamlayarak destek ödemesini T.C kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerinden alabilirsiniz.

DAR GELİRLİ OLANLAR YARARLANIYOR
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi vatandaşın maddi ihtiyaçları da son derece arttı. Ekonomik koşullarında son derece zor olması nedeniyle bayram öncesi nakit ihtiyacı olan vatandaşlar çözümü devlet yardımlarında buluyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da bu süreçte vatandaşlara destek olmaya sosyal yardım parası imkanı sunmaya devam ediyor. Bayramdan önce paraya ihtiyacı olan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler için devlet PTT üzerinden 2500 TL Bayram harçlığı ödemesi yapıyor. Nakit ihtiyacınız varsa vakit kaybetmeden bayram yardımı için başvurunuzu yapın bayram öncesi 3 gün içinde ödemenizi PTT'den alın.