Olay, dün akşam saatlerinde Devrekani ilçesindeki bir düğün salonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, düğün salonundaki tüplü ısıtma sisteminde meydana gelen gaz kaçağı sebebiyle nişan törenine katılan davetliler bir süre sonra rahatsızlandı.

Gazın havalandırma sistemiyle yayılması neticesinde düğüne katılan 107 kişi baygınlık geçirme, halsizlik, baş dönmesi, mide bulantısı gibi şikayetlerle Devrekani Devlet Hastanesine başvurdu.

Burada ilk müdahaleleri yapılan vatandaşlar, şikayetlerin artması üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Devrekani ve Kastamonu’daki hastanelere müracaat eden aralarında bebeklerin ve çocukların da olduğu 107 kişiden 106’sının tedavileri tamamlandı. Tedavileri tamamlanan vatandaşlar taburcu edilirken, durumu ağır olan 1 hasta ise Ankara’daki Şehir Hastanesine sevk edildi.

Nişan merasiminin görüntüleri ortaya çıktı

Öte yandan, nişan merasimi sırasında vatandaşlar tarafından cep telefonu ile çekilen görüntüler ortaya çıktı. Gelin ve damadın salona girdiği anların kaydedildiği görüntülerde, vatandaşların zehirlenmeden önce dans ettikleri görülüyor.

Düğün salonundaki 107 kişiyi hastanelik oldu! Sebebi gaz kaçağı çıktı - Son  Dakika Haberler

Editör: Menekşe Topaloğlu