Barcelona'nın yıldız futbolcusunun Süper Lig ve Suudi Arabistan'dan transfer teklifleri aldığına yönelik son günlerde birçok iddia gündeme atıldı. İspanyol devinin hocası Xavi, tecrübeli futbolcusuyla ilgili ortaya çıkan transfer spekülasyonlarına yönelik son noktayı koydu.

Takımdan ayrılma talebi... 

Süper Lig'den Galatasaray ve Suudi Arabistan'daki bazı ekiplerin İlkay Gündoğan'ı transfer etmek istediklerine yönelik birçok haber ortaya çıktı. Hatta bu haberlere göre tecrübeli futbolcunun Barcelona yönetimiyle konuşarak takımdan ayrılma talebinde bulunduğu bile ifade edildi. 

Xavi'den net yanıt: Ev bakıyor!

İlkay Gündoğan'ın Galatasaray ve Suudi Arabistan transferine yönelik söylentilerle ilgili sorulan soruya Barcelona'nın patronu Xavi çok net bir cevap verdi. İspanyol çalıştırıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Gerçekten mi öyle dediler? Vay be. İlkay Gündoğan, şu anda Barcelona'da ev bakıyor. Hepinize teşekkür ediyorum."

İspanyol hoca böylece, adı Galatasaray'la anılan İlkay'ın takımdan ayrılmak istediğine yönelik ortaya çıkan haberleri birinci ağızdan yalanladı ve bu tip haberlere, şimdilik son noktayı koydu.

ilkay-2

Taraftarlar memnun

İlkay Gündoğan, geçtiğimiz yaz transfer döneminde Manchester City'den ayrılmasının ardından serbest oyuncu olarak Barcelona'ya transfer olmuştu. Katalan devinde şu ana kadar 18 kez forma giydi ve şu ana kadar gösterdiği performansla, taraftarlarını memnun ediyor.