Milli araya lider giren Fenerbahçe'de Vitor Pereira, sakatlıkların da iyileşmesiyle daha iyi bir oyun ortaya koymak istiyor. Futbolcularıyla görüşen Pereira, takımı istediği seviyeye getirmek istiyor.

Fenerbahçe, yaklaşık 20 bin taraftarının önünde Kasımpaşa’yı 2-1 yenerek Milli araya zirvede girdi.

Sarı-lacivertlilerde keyifler yerinde, Pereira ise çok daha iddialı: “Bu kadar sakata rağmen lider olmak güzel. Tam zamanında araya girdik. Bu süreçte sakatlarımızın dönmesiyle birlikte gerçek Fenerbahçe’yi Milli aradan sonra göstereceğiz!”

MİLLİ ARAYA ZİRVEDE GİRDİ

Fenerbahçe, Kadıköy’deki 3-0’lık Olympiakos yenilgisiyle moral anlamında adeta çökmüştü. Ancak Vitor Pereira, oyuncularının bu maçı geride bırakmalarını sağladı. Kasımpaşa karşısında alınan 2-1’lik galibiyetle Kanarya, lige verilen araya zirvede girmeyi başardı.

En az bu zafer kadar, bu sezon Kadıköy’deki en dolu tribünler önünde oynamak ve taraftarın verdiği müthiş destek de oyuncular üzerinde büyük moral etkisi yarattı. Vitor Pereira, karşılaşmanın ardından soyunma odasında öğrencilerine kısa bir konuşma yaptı.

"GERÇEK FENERBAHÇE'Yİ GÖSTERECEĞİZ"

Portekizli teknik adam, “Normal şartlarda, ligin bu kadar erken bölümünde lider olmak çok anlamlı değildir. Ancak bu kadar sakatlığa rağmen zirvede olmak güzel. Bizim için Milli ara tam zamanında geldi. Sakat arkadaşlarımızın büyük bölümü bu süreçte aramıza katılacaklar. Şu ana kadar oyun anlamında tam istediğimiz seviyeye gelemedik. Ancak tam takım olduğumuzda, gerçek Fenerbahçe’yi herkese göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Jorge Jesus ilk transferini yapıyor! Taraftar onu izlemek için maç kaçırmayacak Jorge Jesus ilk transferini yapıyor! Taraftar onu izlemek için maç kaçırmayacak

KRİTİK 3 MAÇ

Pereira, ayrıca Milli aradan sonraki süreçte çok kritik 3 maç oynayacaklarına dikkat çekti. 53 yaşındaki çalıştırıcı, “Ligde Trabzonspor deplasmanına çıkacağız. Bu karşılaşma liderliğimizi perçinlememiz açısından önemli. Sonra Avrupa’daki iddiamızı göstermek için Antwerp’i mutlaka yenmemiz gerekiyor. Ardından son haftaların flaş takımı Alanya’yı ağırlayacağız. Umarım Milli görevlere gidecek arkadaşlarımız sağlıklı bir şekilde döner ve hep birlikte bu zorlu sürece en güzel şekilde hazırlanırız.” dedi.