AK Parti Türkoğlu ilçe Seçim Ofisi yoğun katılımla açıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın katılımıyla, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimler öncesi, Cumhur İttifakı AK Parti Türkoğlu ilçe Seçim bürosu yapılan törenle açıldı.

Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş’un seçim çalışmalarını yürüteceği, Cumhur İttifakı  AK Parti seçim bürosunun açılışı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın katılımlarıyla gerçekleşti. Açılışa Eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, AK Parti Türkoğu İlçe Başkanı Veli Ünlü, MHP Türkoğlu İlçe Başkanı Mustafa Ardıç, partililer ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Türkoğlu'nda miting gibi seçim ofisi açılışı gerçekleştirdi. Seçim ofisi açılışına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'a sevgi gösterilerinde bulundu.

"BAY KEMAL 7 AĞUSTOS RUHUNA İHANET ETTİ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 15 Temmuz gecesi Cumhur İttifakı kurulduğunu belirterek, "O gece milletine, devletine, geleceğine sahip çıkanlar bir ve beraber oldular. Bunu da 7 Ağustos ruhu ile perçinlediler. Bu Bay Kemal 7 Ağustos'ta Yenikapı'ya nasıl geldi biliyorsunuz. 7 Ağustos'tan sonra o ruha ihanet etti" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Türkoğlu'nda katıldığı seçim ofisi açılışında vatandaşlar tarafından meşalelerle karşıladı. Ünal burada yaptığı konuşmada, "Bir şehri, o şehrin evlatları ayağa kaldırır. O yüzden şehirler evlatlarına sahip çıkmalıdır. AK Partililer makam ve mevki sevdalısı değildirler. AK Partililer millet ve memleket sevdalısıdırlar. AK Parti'de görev ve sorumluluk olur. Nerede görev verilirse orada görevimizi yaparız. O yüzden biz bir görevden ayrıldığımızda üzülmeyiz. Bir görev verildiğinde de sevinmeyiz. Biz verilen görevi layığı ile yerine getirmek için gayret ve çaba ile çalışırız. Biz Recep Tayyip Erdoğan'dan bunu gördük. Biz AK Parti'nin değer ve ilkelerinin bunlar olduğunu gördük'' dedi. 

2002'de iktidara geldiklerinde ülkenin birçok sorunu bulunduğunu söyleyen Ünal, ''1994 krizini hatırlıyorsunuz değil mi? 1994'te İstanbul'da bir şey değişti ve Türkiye değişti. 1994'te Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da belediye başkanı oldu. O dönem İstanbul'da çöp, çamur, çukur vardı. Susuzluk, hava kirliliği vardı. İmkansızlık, çaresizlik vardı. Ekonomik kriz olmuş 1994'te, hükümet belediyelere para bile göndermiyor. Recep Tayyip Erdoğan bu sorunları nasıl çözdü? Milleti ile beraber çözdü. Milletle el ele, gönül gönüle verirseniz çözemeyeceğiniz sorun yoktur. Yeter ki bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya talip olun. Recep Tayyip Erdoğan 94'te bunu yaptı'' diye konuştu. 

'TÜRKİYE'NİN BÜTÇESİNİ BAY KOTTARELLİ YAPARDI'' 
Bugün 2002'deki sorunlardan bir tanesinin kalmadığını ifade eden Ünal şöyle konuştu: 
"Eskiden hatırlayın hükümetler gelir, sorunlar değişmezdi. Sorunlar çözülmezdi öyle mi? Şimdi sorunlar çözülüyor. 13 Mayıs 2013'te IMF'nin son taksitini ödedik ve IMF'yi gönderdik. IMF'nin bir Türkiye şefi vardı, Bay Kottarelli. Eskiden Türkiye'ye gelirdi. Bakanlar, başbakanlar önünde düğme ilikler, bütçeyi, yatırımları, personel alımlarını o planlardı. Niye? IMF'ye borcumuz var. Türkiye'nin bütçesini, ekonomisini Bay Kottarelli yapardı. Biz IMF'nin borcunu ödedik ve IMF'yi Türkiye'den gönderdik. Mayıs ayında faizler 4.64'e düştü, Türkiye dünya ölçeğinde büyük üç tane proje daha açıkladı. Türkiye üçüncü köprü, üçüncü havaalanı ve Kanal İstanbul.'' 

''15 TEMMUZ GECESİ GÖNÜL İTTİFAKI KURULDU'' 
Gezi olaylarını başlatanlara ne istiyorsunuz diye sorduklarında "3. köprüden, 3. havaalanından, Kanal İstanbul'dan vazgeçin" dediklerini anlatan Ünal, "Amaçları böylece anlaşıldı. IMF'yi göndermiş, ayağa kalkmış, ekonomisi tam bağımsız Türkiye'ye karşı önce Gezi olayları ile saldırdılar. Sonra 17-25 Aralık yargı darbesini, 6-7-8 Ekim olayları, MİT tırları operasyonu, 15 Temmuz. Bu millet, bu sorunların hepsini çözdü, hepsini bertaraf etti mi kardeşlerim? Elhamdülillah. 15 Temmuz gecesi bu millet bir gönül ittifakı kurdu. 15 Temmuz gecesi bu millete sevdalı, devleti için canını vermekten bir an olsun gözünü kırpmayanlar 15 Temmuz gecesi sokağa çıktılar ve bu millet o gece devlet oldu. O gece Cumhur İttifakı kuruldu. O gece milletine, devletine, geleceğine sahip çıkanlar bir ve beraber oldular. Bunu da 7 Ağustos ruhu ile perçinlediler. Bu Bay Kemal 7 Ağustos'ta Yenikapı'ya nasıl geldi biliyorsunuz. 7 Ağustos'tan sonra o ruha ihanet etti. Ne dedi? 15 Temmuz gecesi 251 şehidi olan, binlerce gazisi olan bu milletin verdiği mücadeleyi küçümseyerek, kontrollü darbe, tiyatro dedi. Yurt dışına çıktı ve Türkiye'yi şikayet etti. PYD'ye, PKK'ya kardeşlerim derken, o gece şehit olanları bir tiyatronun parçası gibi göstermekten vazgeçmedi. Özgürlüğüne, bağımsızlığına, bayrağına gerektiği gibi sadakat göstermeyenlere bu ülkede ne denir? Zelil denir. Bu işe de zillet denir. O yüzden biz bunların ittifakına Devlet Bey'in dediği gibi zillet ittifakı diyoruz. Cumhurbaşkanımız 'bu trenden inenler bir daha binemez' dedi. Ben bazen bir yerlerde duyuyorum. 'Mücadele edeceğiz sonra AK Parti'ye geçeceğiz.' Geçin bunları geçin. AK Parti'nin adayı da bellidir, teşkilatı da bellidir kardeşlerim'' diye konuştu. 

"YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR"
Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş, partisinin Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılış töreninde yaptığı konuşmada "31 Mart'ı beklemeye gerek yok. Bugün 31 Mart akşamının habercisi İnşallah" dedi.

Okumuş, "2014'te geldiğimizde demiştik ki Türkoğlu ilçesi Kahramanmaraş'ın gözde ilçelerinden biri olacak. Ve Kahramanmaraş'ın 3. metropol ilçesi olacak. Geçtiğimiz 5 yıllık süreç içerisinde bunu başarmanın hazzını yaşıyoruz. Bu vesileyle alnımın ak halkımız yanımızda 31 Mart'ta tekrar Türkoğlu'nda seçimlerde destan yazacağız. Türkoğlulu hemşehrilerim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır." 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.