"Miss Turkey 2018" adlı yarışmada sözde'Türkiye güzeli' seçilen Şevval Şahin'in, katıldığı bir programda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı tanımaması ve İstiklal Marşı'nı okuyamaması tepki çekti.

Pandemi döneminde yaptığı partilerle gündemden düşmeyen Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin, CNN TÜRK’te yayınlanan Sorgu Sual programında yine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Programın sunucuları Merve Şahin ve Melis Özcan’ın birçok sorusunu yanıtlamak istemeyen ve pas geçen Şevval Şahin programda zor anlar yaşayarak stüdyoyu terk etti.

Her platformda ‘Türk olmakla gurur duyuyorum’ diyen ve eleştiri yağmuruna tutulan Şahin programda kendisine yöneltilen ‘Türk olmakla ilgili ne biliyorsunuz?’ sorusuna ‘Bir Türk kadını benim için her zaman özgüvenli olmayı bilen, kendi ayakları üzerinde duran ve nereden geldiğini unutmayandır.’ diyerek yanıtladı.

Pek çok ünlü isim Engin Akyürek'in yolunu takip ediyor! Leyla Lydia Tuğutlu bomba gibi geliyor Pek çok ünlü isim Engin Akyürek'in yolunu takip ediyor! Leyla Lydia Tuğutlu bomba gibi geliyor

TÜRKİYE GÜZELİ TÜRKLÜKTE SINIFTA KALDI!

Şevval Şahin programda kendisine yöneltilen ‘İstiklal Marşı’nı biliyor musunuz?’ ‘Atatürk’ün herhangi bir sözünü biliyor musunuz?’ ‘Türkiye’de kaç coğrafi bölge var?’ sorularına cevap veremeyerek zor anlar yaşadı. Çaresiz kalan ve stüdyodaki gerilimi daha fazla yönetemeyen Şevval Şahin stüdyoyu terk etti. Bir süre sonra sakinleşerek stüdyoya geri dönen Şahin program boyunca kendisine yöneltilen sorular karşısında zorlanmaya devam etti ve birçok soruyu yanıtsız bıraktı.

FAHRETTİN KOCA’YI TANIYOR MUSUNUZ?’ SORUSUNA TÜRKİYE GÜZELİ CEVAP VEREMEDİ

Pandemi döneminde sorumsuzlukla suçlanan Şevval Şahin’e Sorgu Sual programında ‘Fahrettin Koca’yı tanıyor musunuz?’ sorusu yöneltildi. Türkiye güzeli bu soruyu yanıtlayamadı ve ‘Pas’ dedi.

Yaptığı partilerle sosyal medyada adından sık sık söz ettiren Şahin, ‘Her insan gibi hassasız bu konuda, ama bir şekilde hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz sonuçta. Pandemi sürecinde yanlış yaptığım bir şey görmüyorum. Çünkü her insan gibi ben de 4 ay boyunca Miami’deydim, ben de evden çıkmadım.’ diyerek izleyenleri şok etti.

‘TÜRK HALKINI MUTLU ETMEK İÇİN DEĞİŞMEM!’

Sorgu Sual programının 6. bölüm konuğu olan Şevval Şahin geçtiğimiz günlerde İngilizce, Türkçe karışık konuşmasıyla yarattığı tartışma hakkında ‘Ben sosyal medyayı aktif olarak hep İngilizce kullanıyordum, Miss Turkey’den sonra da bu böyle devam etti, ben neysem oyum. Türklüğümle gurur duyuyorum, ama Türk halkını da mutlu etmek için değişmem.’ diyerek kendisine yapılanan eleştirilere net bir şekilde cevap verdi.

‘BEN ERKEK ARKADAŞIMIN AÇIKLAMA YAPMASINI İSTEMEDİM!’

Programda Şevval Şahin’e erkek arkadaşı, Yiğit Marcus Aral’ın ‘Korona virüs nezle gibi bir şey abartmaya gerek yok’ söylemi hatırlatılarak erkek arkadaşının yaptığı açıklamalardan rahatsız olup olmadığı sorulduğunda ise ‘Hayır katılmıyorum tabii. Belki ben onun açıklama yapmasını istememişimdir ama o açıklama yapmıştır. Onun açıklama yapmasına saygı duyarak kendi tercihimle uzaklaşmış olabilirim.’ diye yanıt verdi.