Türkiye, Avrupa Goalball  Şampiyonası'nda mücadele edecek Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) Avrupa Goalball Şampiyonası, 9-17 Aralık tarihlerinde Karadağ'da yapılacak.

Türkiye Kadın Goalball milli takımları, grup maçlarında mücadele edecek ve çeyrek finale çıkmak için mücadele edecek.

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) Avrupa  Goalball Şampiyonası, 9-17 Aralık tarihlerinde Karadağ'da yapılacak. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre başkent Podgoritsa'daki organizasyon öncesi Karadağ'a ulaşan Türkiye kadın  Goalball Milli takımı  mücadele edeceği grup maçları, Verde Spor Salonu'nda, 9 Aralık Cumartesi günü başlayacak. Avrupa şampiyonunun 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotası alacağı, ilk üç takımın çeyrek finale çıkacağı organizasyonda .Portekiz'de 2022 Aralık'ta yapılan Dünya Şampiyonası'nda birinci olarak 2024 Paris Paralimpik Oyunlar kotasını alan, 2016 Rio ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları şampiyonu Kadın Milli Takımı ise A Grubu'nda Büyük Britanya, Almanya, Ukrayna ve Finlandiya ile karşılaşacak.

Organizasyonda çeyrek final maçları 14 Aralık Perşembe, yarı final maçları 15 Aralık Cuma, final maçları ise 16 Aralık Cumartesi günü oynanacaktır. Kahramanmaraş Akçakoyunlu İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı  Halit Bekereci iki sporcusu ve Golbol Milli Takım Baş antrenörü Gültekin Karasu ve Yardımcısı Nevruz Tokuç  ile Kahramanmaraş Beş kişi Milli takım içerisinde yer alıyoruz dedi. Müsabakaları izlemek üzere Golbol Kadın Milli Takım ile Karadağ giden kulüp başkanı Bekereci Kahramanmaraş'ı ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve şanlı Türk Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaktır. Bekereci ayrıca sözlerine şu şekilde devam etti.

Kahramanmaraş Ampüte takımımızda bu sezon birinci lig'de mücadele veriyor. Ampüte'de ilk müsabakamız Mersin Ampüte Futbol Takımı ile karşılaşacak. Ben hayatımı Bu yola adadım hedefim her zaman ileridir Söz konusu memleket olunca gerisi teferruattır bu çocuklar bizim diyen Kulüp başkanı Bekereci Necip Fazıl Mahallesi Muhtar adayı olduğu söyleyerek sözlerine son verdi.