WhatsApp, 16 MB sınırı 100 MB'a yükseltti

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 16 MB olan dosya gönderme kotasını 100 MB'ye yükselttiğini duyurdu.

WhatsApp, 16 MB sınırı 100 MB'a yükseltti
banner150

Dijital dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın veri paylaşım boyutu bilindiği üzere 16 MB ile sınırlıydı. Daha fazla boyutlara sahip dosyaların gönderilmesi mümkün değildi.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir güncelleme ile 16 MB olan dosya gönderme kotasını 100 MB'ye yükselttiğini duyurdu.

WhatsApp resmi Twitter hesabından konu ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Şirket yaptığı paylaşımda; “Bir email göndermeniz lazım ama ekteki dosya çok mu büyük? Onun yerine 100 MB’a kadar olan dosyaları gönderebileceğiniz WhatsApp’ı kullanın” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma uygulaması, bu hamle ile benzer amaçlar ile kullanılan Gmail, Microsoft Outlook vb uygulamalardan kullanıcı çekmeyi planlıyor.

Zaten günümüzde özellikle de iş alanlarında, Whatsapp grup sohbetlerinde dosya paylaşımı yaygın olarak kullanılıyor.

Şirketin yeni hamlesi ile kullanım kolaylığı birleşince, diğer uygulamaların kullanıcılarını kendi bünyesine çekmesi zor olmasa gerek.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.