Çinli bir genç, kendi kendine gidebilen otonom bir bisiklet üretti

Çin'in Guangdong eyaletinde yaşayan 20'li yaşlarındaki Peng Zhihui adlı bir genç, kendi kendine gidebilen otonom bir bisiklet üretti.

Çin'in Guangdong eyaletinde yaşayan ve 20'li yaşlarındaki Peng Zhihui adlı bir gencin ürettiği bisiklet, dikkatleri üzerine çekti. Çin merkezli Huawei şirketinde bir yapay zeka mimarı olan Peng, 4 ay gibi kısa bir sürede sabit vitesli bir bisiklete otonom sürüş sistemi kurarak, kendi kendine gidebilen bir bisiklet üretti. Kendi başına ileri hareket edebilen, engellerden kaçınabilen ve köşeleri dönebilen bisikletine ise Peng kendi ifadesiyle, "son derece doğal olmayan oto-navigasyon" anlamına gelen Xuan-Bisiklet adını verdi.

Bisikletin maliyetinin ise 10 bin yuandan (yaklaşık bin 540 ABD doları) daha az olduğunu belirten Peng, "Otonom sürüş benim çok ilgi duyduğum bir konu. Aynı zamanda işim de yapay zeka ile ilişkili olunca, aklıma ilginç bir fikir geldi. Otonom bir bisiklet yapmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

(Kaynak: İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.