İstanbul'da olduğu gibi Ankara'daki aday tanıtım toplantısında ilçe belediye başkan adayları açıklanmayacak. Ocak ayının sonunda ise tüm adayların kamuoyuna tanıtılacağı bir program düzenlenmesi planlanıyor. Açıklanacak 48 belediyede deprem illeri adaylarında büyük değişim yaşanması bekleniyor.

Son dakika haberine göre, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki parti yönetimi, aday belirleme sürecinde 5 ayrı parametreyi baz aldı. 7 Ocak'ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında 26 belediye başkan adayı açıklanmıştı. Şimdi ise gözler, 48 il adayının açıklanacağı Ankara'ya çevrildi.

İLÇE ADAYLARI OCAK SONUNDA AÇIKLANACAK!

Ankara'da yapılacak aday tanıtım töreninde sadece il belediye başkan adayları açıklanacak, ilçe belediye başkan adayları için çalışmalar devam ediyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir gibi metropol illerin ilçe adaylarının açıklanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat katılacağı belirtildi.

Diğer ilçe adaylarının açıklanması ise AK Parti Genel Başkan Yardımcılarının katılacağı törenlerle gerçekleşecek. Tüm adayların açıklanmasının ardından saha çalışmaları hız kazanacak, özellikle Ramazan ayı, iftar ve sahur programlarıyla seçmenle bir araya gelmek için değerlendirilecek.

DEPREM İLLERİNDE BÜYÜK DEĞİŞİM

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminin etkilediği illerde büyük değişim bekleniyor. Deprem merkezi olan Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman'da mevcut belediye başkanlarının devam etmeyeceği öğrenildi. Yeni adaylar, deprem illerini kalkındırmayı ve dirençli şehirler inşa etmeyi hedefleyecek.

AÇIKLANACAK İLLER ŞU ŞEKİLDE

Adaylarının açıklanacağı iller şu şekilde: Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bilecik, Burdur, Bolu, Çorum, Mardin, Hakkâri, Iğdır, Kırşehir, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Zonguldak, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Uşak ve Yozgat.