Tansu Çiller’in yeniden aktif siyasete dönmek için yol haritasını belirlediği iddia edildi. Çiller’in yeni parti kurmayacağı var olan siyasi bir partinin adını değiştirerek yoluna devam edeceği iddia edildi. İşte Tansu Çiller’in aktif siyasete dönüşü ile ilgili son dakika kulis bilgilerinin detayları…

Son dakika haberine göre; Eski Başbakan Tansu Çiller'in yeniden siyasete döneceği iddiası gündemdeki yerini koruyor. Kulislerde Çiller'in son dönemde parti kurmaya ilişkin görüşmeler yaptığı belirtilirken siyasete atılacağı partinin isminin ne olacağı da merak ediliyor.

TANSU ÇİLLER YENİ PARTİ KURACAK MI?

Gözden kaçırmayın

AK Partili Hüseyin Çelik'ten Kaftancıoğlu'na hapis kararına tepki AK Partili Hüseyin Çelik'ten Kaftancıoğlu'na hapis kararına tepki

DW Türkçe'nin Çiller'e yakın isimlerden edindiği bilgiye göre, Çiller yeni bir parti kurmayacak ve 2020 yılında kurulan Bizim Parti'nin ismi değiştirilecek. Partinin yeni yüzü için Büyük Türkiye Partisi ismi konuşuluyor. Şu anda eski DYP'li isimlerle ve şu anda başka partilerde görev almış siyasetçilerle Çiller'in ekibine katılım için görüşmeler sürüyor.

"BEN MİLLETİMİ ÖZLEDİM" DEMİŞTİ

Çiller de geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalının etkinliğinde geri dönüş sinyali vererek, "Ben milletimi özledim. Kim ne kadar isterse, o kadarını alır. Bu benim bir borcum. Bu benim üstümde bir vebal. Yani karar vermiş durumda değilim. Ama neye karar verirsem vereyim bunu koltuk için yapmayacağım, bunu bir ikbal için yapmayacağım" demişti.