Kılıçdaroğlu'ndan 'U' dönüşü: Doğrudur dedim ama bir sorun niye dedim!

Katıldığı bir tv programında ''Beştepe’de bir CHP’li'' sorusuna ‘doğrudur’ yanıtı veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'U' dönüşü yaptı. Kılıçdaroğlu, bu kez ise sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'U' dönüşü: Doğrudur dedim ama bir sorun niye dedim!
banner150

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşan kurultay öncesinde koltuğunu sağlama almak için yoğun çaba sarf ediyor. Fakat 'CHP’li bir siyasetçi Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü' iddiası, CHP içerisinde büyük bir çatlağa neden oldu.

Başkan Erdoğan ve AK Partili yetkililerin yanı sıra bizzat iddiaların odağındaki isim olan CHP’li Muharrem İnce tarafından da yalanlanan “Beştepe’de bir CHP’li” iddiasının, CHP içerisindeki bir “hesaplaşma” olduğu ortaya çıktı.

ÖNCE 'DOĞRUDUR' DEDİ, SONRA ÇARK ETTİ
Daha önce iddialarla ilgili olarak “Doğrudur, ama isim vermek istemiyorum.” diyen Kılıçdaroğlu, bu kez ise çark ederek sözlerinin çarpıtıldığını öne sürdü.

Konu ile ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu iddianın kaynağı olan gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmüyorum. Bazı CHP’lilerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Erdoğan ile görüştüğüne dair öteden beri çeşitli duyumlar gelir. ‘Doğrudur’ sözü ile, Erdoğan’ın CHP’nin iç işlerine müdahil olmasını kastettim.” diye konuştu.

İddiaların odağındaki isim olan Muharrem İnce’nin kendisini savunmaya ve CHP içerisindeki -kendi deyimiyle- “Bizans oyununu” bozmaya çalışmasına da tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir.” dedi.

MUHARREM İNCE’DEN YENİ MESAJ
Kılıçdaroğlu’nun son açıklamalarının ardından resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Muharrem İnce ise şunları kaydetti:

“Bu olay sonunda bana iftira atıldığı, kumpas kurulduğu bütün gerçekliğiyle ortadadır. Şimdi CHP yönetiminin yapması gereken, partimizin içindeki o iftiracıyı bulup cezalandırmasıdır. O kişiyi bulmazlarsa, aynı iftira ile kendileri karşılaştıklarında şaşırmasınlar.”

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.