Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada, "YSK'nın kararı sadece sandık kurullarındaki usulsüzlüklere dayanmıyor" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları;

- Milletimize vefa borcumuzu ödeyeceğiz.

- AK Parti bir kadro partisi olarak kurulmuş, bugüne kadar kazandığı başarılara ekip çalışmasıyla ulaşmıştır.

- Ortada üzerinde hassasiyetle durmamız gereken sorunlar var. 

- Siyaset insan kazanma sanatıdır.

- Hiçbir arkadaşımızı dışlamadan, vefasızlık etmeden sürekli yeni insanlar kazanarak önümüzdeki döneme hazırlanacağız.

- Önümüzdeki kısa vadeli en önemli işimiz yenilenme kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleridir. Bu seçimlerin niçin yenilendiğini milletimize çok iyi anlatmamız gerekiyor.

- YSK'nın kararı sadece sandık kurullarındaki usulsüzlüklere dayanmıyor. 31 Mart seçimlerindeki tek sorun 20 bine yakın usulsüz atanması değil. Çok ciddi yolsuzluklar yapıldı. Ayrıca  oy sayım ve döküm cetvellerine ilişkin de çok ciddi yanlışlar belirledik. 694'ü imzasız iken 241'ü tamamen boş 498 eksik dolduruldu. Yine bu cetvellerden 919'da rakam belirtilmemiştir.

- YSK haklı olarak seçimin yenilenmesine karar verdi.

- AK Parti olarak biz tüm itiraz sürecini büyükşehir oylarındaki gördüğümüz sorunlar üzerinden devam ettirdik ve sonuca ulaştık. Büyükçekmece'de ise mücadelemiz olumsuz sonuçlandı. Büyükşehir'de seçimin yenilenmesi delillerine ulaşan YSK, Büyükçekme'de böyle bir sonuç çıkarmamıştır.

- Bu izahı tekrar tekrar niçin yapıyorum. Çünkü gerek medyada gerek evlerde hala bu meselenin sağlıklı bir şekilde anlaşılamadığını veya anlamak istenmediğini görüyorum. 

- Hakikatlerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi huyu vardır. İstanbul seçimiyle ilgili hakikatler ortaya çıkmıştır. En yetkili anlatma yöntemi de yüz yüze yapılandır.

- Seçim çalışmalarındaki yanlışlıkların bizi nerelere getirdiğini de hep birlikte gördük.

-  AK Parti'yi milletin değil de kendi heveslerinin aracı olarak görenlerin bu çatı altında yeri yoktur

- Kimsenin bu büyük davayı sekteye uğratmasına izin vermeyeceğiz.

- Şu anda herkes 31 Mart'ı izlediği gibi şimdi de 23 Haziran'ı takip ediyor. 

- Niçin Avrupa, niçin ABD İstanbul seçimleriyle bu kadar ilgileniyordu Amerika'da oy almasına rağmen Trump'ın seçilmesiyle ilgilenmiyor?

- İstanbul ile neden herkes ilgileniyor? Neden seçimi kazandığı halde oyları çalınan AK Parti'dir. Burada cevap çok basit, oyları çaldılar. Bu seçimlerde mücadeleyi böyle vereceğiz. Bir tarafta oy çalanlar var, bir tarafta milli iradeye sahip çıkanlar var.

-  Seçim tarihine kadar geçecek her günü dolu dolu değerlendireceğiz. Genel kurul günleri Ankara'da diğer günler İstanbul'da çalışmanızı yürütmenizi istiyorum.

- İstanbul 81 vilayetimizin temsilcisinin olduğu bir şehir. Hele hele ilk 22 sıra yoğun nüfusları olan demografik bir yapı. Burada Sivas'tan, Kastamonu'dan, Erzurum'dan, Trabzon'dan kimler varsa burada hepsinin temsilcileri var. 22 vilayet baya yüksek. 

- Çok çalışacağız, çok koşturacağız. Bayram tatiliyle birlikte İstanbul'a yoğunlaşacaksınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.