Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fransa'nın başkenti Paris'te sevgi gösterisi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te konaklayacağı otele gelişinde kendisini bekleyen Türk vatandaşlarının göstermiş olduğu sevgi seliyle karşılaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fransa'nın başkenti Paris'te sevgi gösterisi
banner150

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un davetlisi olarak Birinci Dünya  Savaşı'nı sonlandıran Ateşkes Anlaşması'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle  düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere Paris'e gelen Erdoğan, Charles de Gaulle  Havalimanı'ndan konaklayacağı otele geçti.

Peninsula Oteli'nin önünde Erdoğan'ı bekleyen Türk vatandaşları,  Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da makam aracından inerek, eşi Emine Erdoğan ile  kendisini bekleyen Türk vatandaşlarının yanına gitti.

"Bir fotoğrafı bize çok görme Reis"

Erdoğan, Türkiye ve Fransa bayrakları ile "Bir fotoğrafı bize çok  görme Reis" ve "İlk günkü aşkla 16 yıllık muhabbetle hizmete devam" yazılı  pankartlar taşıyan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Türk vatandaşlarla hatıra  fotoğrafı çektirdikten sonra konaklayacakları otele girdi.

Erdoğan, otelin içinde de kendisini bekleyen Türklerle sohbet etti. Bu  sırada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim  Kalın da Erdoğan'ın yanında bulundu.

"Onu ne kadar sevdiğimizi bütün Avrupa'ya göstermeye geldik "

Otelin önünde toplanan Türk vatandaşları duygularını, "Onu ne kadar  sevdiğimizi bütün Avrupa'ya göstermeye geldik.", "Tüm gençler toplandık, yanında  olmak istiyoruz.", "Cumhurbaşkanımızı görmeye geldik, onu göreceğiz inşallah."  sözleriyle ifade ettiler.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.