CHP'li Öztunç: Kahramanmaraş'a neden yapmadınız?

2019 yılı bütçesinde Kahramanmaraşlının dört gözle beklediği yeni şehir stadı için yine bütçe ayrılmazken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM’de söz aldı ve koca bir şehirde taraflı tarafsız sporu seven herkesin içten içe sorduğu o soruyu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na sordu; “Kahramanmaraş’a karşı özel bir husumet mi var? Neden Kahramanmaraş üvey evlat?”

CHP'li Öztunç: Kahramanmaraş'a neden yapmadınız?
banner150

Kahramanmaraşspor’un yalnız bırakıldığını ve kentte sporun hiçbir koşulda desteklenmediğini daha önce çeşitli mecralarda yaptığı açıklamalarda defalarca dile getiren Atom Karınca Ali Öztunç, bu seferde Meclis’te söz alarak bir dakikalık kısa konuşma hakkını, Kahramanmaraş’a her seçimden önce sözü verilen ama bir türlü yapımı gerçekleştirilmeyen stadyum sorununa ayırdı.

"NEDEN KAHRAMANMARAŞ ÜVEY EVLAT?"

CHP'li Vekil Öztunç, "Ben Spor Bakanımıza sormak istiyorum. Sayın Bakanım futbol kentlerde biliyorsunuz dostluğu, arkadaşlığı, kardeşliği pekiştiren bir spor dalımız. Kahramanmaraş’ta da öyle. Kahramanmaraş’ta spor sevdalısı bir kent. Kahramanmaraşspor’umuzun maalesef stadı yok. Türkiye’nin dört bir yanına statlar yaptınız. Evet ben bu konuda muhalefet partisi milletvekili olarak sizi kutluyorum. Kahramanmaraş’a neden yapmadınız? Kahramanmaraş’a karşı özel bir husumet mi var? Neden Kahramanmaraş üvey evlat. Kahramanmaraş’a da bir stat yapabilirsiniz. Üstelik Kahramanmaraşlı sizin partinize ciddi bir şekilde oy veriyor. Ben bu konuda genç bir spor bakanı olarak sizden destek istiyorum. Lütfen Kahramanmaraş’a, Kahramanmaraşspor’a güzel bir stat yapın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 16:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

Helal olsun. Kahramanmaraş'ın hiç dile gelmeyen sorunlarını mecliste tek tek dile getiriyor.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.