CHP kurultaya gidiyor! İşte toplanan imza sayısı...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısı belli oldu. CHP'li Yaşar Tüzün 3 günde toplanan imza sayısının 526'yı gördüğünü hafta sonuna kadar da yeteri sayıya ulaşacağını belirtti.

CHP kurultaya gidiyor! İşte toplanan imza sayısı...
banner150

CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday gösterdiği Muharrem İnce'nin sağ kolu CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayan CHP'lilerin sayısını açıkladı.

İmza sürecinin başladığını basın toplantısı ile duyuran CHP'li Yaşar Tüzün düzenlediği basın toplantısında toplanan imzaların 521 + 5 ile 526'ya ulaştığını haftasonuna kadar olağanüstü kurultay için yeter sayısına ulaşılacağını söyledi.

CHP'de olağanüstü seçimli kurultay yapılabilmesi için, delegelerin yarısının imza vermesi gerekiyor.

Eğer muhalifler 634 imza toplayabilirse, genel merkezin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor.

Ancak parti yönetimi, muhaliflerin yeterli imzayı toplayamayacağı görüşünde.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İÇİN KAÇ İMZA GEREKİYOR ?

Son kurultayda Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkan İnce, 447 oy almıştı. Öte yandan muhalif kanat, şubatta yapılan olağan kurultaydaki 1266 olan delege sayısının 1248’e düştüğü bilgisini verdi. Buna göre seçimli kurultay için muhalefetin 625 imzaya ihtiyacı var.

İnce ekibi bu hafta içi yeterli imzayı bulacaklarına inanırken, gerekli sayı bulunduğu anda imzaları genel merkeze ileteceklerini dile getiriyor. Genel Merkez kanadı ise gündemlerinde kurultay olmadığı konusunda ısrarlı. İnce ekibinin çalışmalarına yönelik yakın takip yapan Genel Merkez, delegenin nabzını tutuyor.

Yerel seçim öncesi muhalefetin “kılıç çekmesi”ni “hoşnutsuzlar hareketi” olarak adlandıran parti yönetimi, kurultay isteyenlerin çoğunun milletvekili listelerinde yer alamayan küskünler olduğunu belirtiyor. Parti yönetimi İnce’nin kurultay için yeterli sayıyı bulamayacağı görüşünde.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.