Bülent Turan, Mahir Ünal'ın 'Karayılan TRT'ye çıkabilir' sözlerine ilişkin yanıt verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın TV5'te katıldığı 4. Güç isimli programda Murat Karayılan'ın ''PKK terör örgütü demesi halinde TRT ekranlarına çıkabileceğini'' söylemesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili konuya açıklık getirdi.

Bülent Turan, Mahir Ünal'ın 'Karayılan TRT'ye çıkabilir' sözlerine ilişkin yanıt verdi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın terör örgütü üyesi Murat Karayılan'ın ''PKK'yı lanetlemesi, terör örgütüdür demesi'' halinde TRT'ye çıkabileceğini ifade etmesine yönelik bir eleştiride bulunarak, ''Şuan terörün başıdır ezilmesi gerekir'' cevabını verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın, bir televizyon kanalındaki konuşmasında, "Murat Karayılan'ın PKK terör örgütünü lanetlemesi halinde TRT ekranlarına çıkabileceğini" ifade ettiğinin aktarılmasının ardından, "Karayılan, TRT ekranlarına böyle bir koşulda da olsa çıkabilir mi?" sorusu üzerine Turan, "TRT gibi devletin kanalı olan önemli yayın kuruluşunda teröre iltisakı olan, terörle bağı olan hiç kimsenin yer almasını doğru bulmayız. Ancak terörden pişman olmuş, terörden Türkiye'nin kurtulması için adım atmış, terörü bitirmek için çalışan kim varsa ona da herkes kapısını tabii ki açar. Fakat Karayılan ile ilgili başından beri söylediğimiz bir gerçek var: Şu an terörün başıdır ve ezilmesi gerekir." değerlendirmesini yaptı.

AK PARTİ MAHİR ÜNAL'IN ARKASINDA DURMADI

Murat Karayılan'ın PKK terör örgütü demesi halinde TRT'ye çıkacağını söyleyen Mahir Ünal'a kendi Partisi destek vermedi. AK Parti Grup Başkanı Bülent Turan Mahir Ünal'ın açıklamasına karşılık, ''Murat Karayılan terör örgütünün başıdır'' diyerek bir nevi TRT'ye çıkamaz imasında bulunmuş oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.