Ali Babacan erken seçim beklediği tarihi açıkladı

Cumhur İttifakı temsilcileri ısrarla seçimin 2023 yılında yapılacağını belirtiyor fakat DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan erken seçim olacağını söylüyor.

Ali Babacan erken seçim beklediği tarihi açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini, pandeminin de zor olan şartları daha da zorlaştırdığını açıkladı. Erken seçim tarihine de değinen Babacan, “Beklentimiz, normal zamanından birkaç ay önce erken seçim. Bir de sonbaharda seçim yapmak AK Parti’ye yarıyor. 2022’nin sonbaharında bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Dünya gazetesinden Handan Sema Ceylan’ın haberine göre, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, erken seçim tarihini ve sebebini açıkladı.

ERKEN SEÇİM 2022’NİN SONBAHARINDA OLUR

Babacan, "Cumhurbaşkanı bir 2014’te seçildi bir de 2018’de seçildi. Hukukçular ekseriyetle "Cumhurbaşkanı’nın iki dönemi doluyor" diyor. Cumhurbaşkanlığına yakın kaynaklar “Yoo 2017’de sistem değişti, kilometre sıfırlandı, bu birinci dönemi” diyorlar. Bu YSK’ya gitse sonucun ne olacağı malum. Eğer Cumhurbaşkanı’nın 2’nci dönemi ise bir daha aday olamıyor. Ama erken seçime giderse ve Meclis seçime götürse, tekrar aday olabiliyor. Beklentimiz, normal zamanından birkaç ay önce erken seçim. Bir de sonbaharda seçim yapmak AK Parti’ye yarıyor. 2022’nin sonbaharında bekliyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.