Adayların yüzde 70’i belirlendi!

AK Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının yüzde 70’inin netleştiği ve yarından itibaren açıklanmaya başlayacağı öğrenildi.

Adayların yüzde 70’i belirlendi!
banner150

AK Parti’de aday belirleme çalışmalarının sonuna gelinirken, bir yandan da izlenecek propaganda sürecinin planlaması yapılıyor. Tüm hazırlıkları yakından takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın propaganda sürecinde tüm illerde miting yaparak vatandaşlarla bir araya gelmek istediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son MYK toplantısında parti kurmaylarına “Her ilde miting yapmak istiyorum. Programı buna göre hazırlayalım” talimatı verdiği öğrenildi.

Erdoğan, hafta sonu MHP’nin de destekleyeceği Muğla ve Aydın belediye başkan adaylarını netleştirmeyi planlıyor. Bu ay sonuna kadar bütün adayları açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şubat ayında seçim turuna başlayacak. Taslak programa göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Şubat’ta AK Parti’nin seçim manifestosu ile her il için hazırladığı seçim beyannameleri ve seçim sloganını da açıklaması bekleniyor. Bu tarihten itibaren AK Parti’de propaganda süreci resmen başlamış olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 19 Şubat’tan sonra mesaisini il ziyaretlerine ayıracak.

İLÇE ADAYLARI AÇIKLANIYOR

AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının yüzde 70’inin belirlendiği ve hafta başından itibaren açıklanmaya başlanacağı öğrenildi. Erdoğan’ın yarın yapacağı Konya ziyareti sırasında Konya’nın ilçe adaylarını açıklaması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta Ankara’da düzenlenecek büyük bir organizasyon ile İstanbul hariç 30 büyükşehrin ilçe adaylarını da açıklaması bekleniyor. 19 Şubat’ta Erdoğan’ın açıklayacağı seçim sloganında gönül belediyeciliği vurgusunun öne çıkacağı öğrenildi. Sloganda MHP ile yapılacak ittifaka vurgu yapılırken; milliyetçi söylemler öne çıkarılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.