Kahramanmaraş siyaseti, son dönemde bürokratların adaylık iddialarıyla sarsılıyor. Eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’in Mayıs 2023 seçimlerinde Milletvekili listelerini Vahit Kirişçi ile bizzat yaparak, sırada ismi bile bulanmayacak kişileri Cumhurbaşkanına götürmesinden sonra, şimdide kendi kardeşi Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil’i Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Cumhurbaşkanına götürdüğü iddiaları kulisleri karıştırdı.

BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYLIĞI İDDİASI

Kahramanmaraş siyasetinin yerelde ve ulusalda son 8 yıldır ilerlememesi ve 6 Şubat depremleri sonrası, eski Bakan ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişçi’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü parlatma çalışmaları tutmayınca ibre başka bürokratlara kaydı. TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil gibi isimlerin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak kulislerde geçmesi Kahramanmaraş’ta iyi karşılanmadı.

BU ŞEHRİN KENDİ EVLATLARI DA VAR

Eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’in Mayıs 2023 seçimlerinde Milletvekili listelerini yapması ve sonrasında büyükşehir belediyesi için çalışmalar yapması, halkta büyük tepkiye neden oldu. Siyasi ikballeri için şehrin 5 yıl daha bürokrat kimlik ile yönetilmesini halk istemezken, büyük siyasi deha ve PR uzmanı Hayrettin Güngör’ün yapamadığı yatırımlar, halka tepeden bakması ve şikayetlerin Cumhurbaşkanına kadar gittiği öne sürüldü.