Türkiye, 14 Mayıs 2023 Pazar günü sandığa gidiyor. Seçim süreci devam ederken Kahramanmaraş'ta milletvekili adayları çalışmalarına devam ediyor. Adayların meydanlardaki vatandaşa seslenişleri sürerken AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet şahin'den tansiyonu daha da yükseltecek bir çıkış geldi.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet şahin sanayi esnafını ziyaret etti. Şahin, esnafların taleplerini dinleyerek 14 Mayıs seçimlerinde destek istedi. Sanayi ssnafı ziyaretinde Şahin'e Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve teşkilat üyeleri eşlik etti. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Şahin ziyaretlerle ilgili Kanal Maraş ve 46saat'e açıklamalarda bulundu. Şahin, İthal vekil tartışmalarına ilişkin, "AK Parti'nin listesindeki milletvekillerinin Kahramanmaraşlılığı ile Ali Öztunç'un Maraşlılığını kıyaslarsanız, Ali Öztunç ve diğerleri İrlandalı kalır. Sadece bir laf söylerim. Hadi oradan, Hadi oradan." dedi.

Şahin'in açıklamasının tamamı şu şekilde:

"AK Parti'nin milletvekili listesine baktığınız zaman, buradan söyleyeyim, AK Parti'nin listesindeki milletvekillerinin Kahramanmaraşlılığı ile Ali Öztunç'un Maraşlılığını kıyaslarsanız, Ali Öztunç İrlandalı kalır. Maraş'a yabancı kalır. Diğerleri de öyle. AK Parti listesini aldığınızda tek tek saydığımızda Kahramanmaraş'ın öz evlatları, hepsi Kahramanmaraşlı. Şimdi kalkıpta biri bu listeye bu lafı ediyorsa, sadece bir laf söylerim. Hadi oradan, Hadi oradan. Kahramanmaraş'ta sokağa çıkın İYİ Parti'nin bırak yedinci, sekinci sıradaki ismi, birinci ve ikinci sıradaki vekil adaylarının ismini bilen yok. Cumhuriyet Halk Parti'sinde ise sokağa çıkın şuan da vekil olan genel başkan yardımcısı Ali bey var. Sadece Ali beyi tanıyorlar. Diğerlerinin ismini bilen yok. Biz burada rakibiz. Ama Ankara'ya gittiğimiz zaman Kahramanmaraş'ın dertleri konusunda ortaklık kuracağız. Baktığınızda Ali Öztunç'tan sonra ikinci sırada kim geliyor DEVA Partisi'nden, ben adını bilmiyorum. CHP'de üçüncü dördüncü sıradaki vekil adaylarının adını biliyormu Maraşlılar. Beşinci sırada kim var, altı, yedi sekiz, kim biliyor. Dikkat edin ilk birtane isim dışında CHP'nin listesinindeki vekil adaylarının adını duyan bile yok. Ama neyi görüyorum Kahramanmaraş'ta. Olmayacak bir resim görüyorum. Kahramanmaraşlılar bunu değrelendirir. Babacan ile Kılıçdaroğlu'nun resimlerini görüyorum billboardlarda. Ankara'dan oturmuşlar bir ajansla Maraş billbordlarınmı kiralamışlar onun dışında sokakta yok. İYİ Parti'nin vekil adaylarını ise kimse tanımıyor. Onun için 2 kişinin kalkıpta AK Parti'nin adayları şöyledir, böyledir. Bunlar tamamen boş laf. AK Parti'nin 8 adayının sekizide herkes çok iyi tanıyor. Kahramanmaraş halkı AK Parti dışındaki listeler konusunda fikir beyan edecek hiçbir bilgiye sahip değiller liste konusunda. Bırakın vatandaşları Kahramanmaraş'ın yerel basını bile diğer listelerin birinci ve ikinci sıra hariç diğerlerini basın  tanımıyor."