Geçtiğimiz yıl nikah masasına oturduğu avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünden sonra zor günler geçiren ve eski kayınbiraderi Celal Mahmutyazıcıoğlu ile kavga eden sunucu Ece Erken, bu kez Mahmutyazıcıoğlu ilk eşi ve kızlarının annesi Benan Kocadereli'yi hedef aldı.

Eski eş Benan Kocaderel de, aylar süren sessizliğini bozmuş ve katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

"Mal kaçırma yok"

Kocadereli, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyini savunarak "Her şey benim bilgim dahilinde. Mal kaçırma yok. Mal kaçırma değil onun adı her şey Naz ve Eda'nın. Asıl mal kaçıran başka birisi." demişti..

Kocadereli'nin iddialarına  göre Erken, hayat sigortasından bile para almıştı.

"Anlaşmalı yürüyor"

Sunucu Ece Erken, bu açıklama sonrası çok gerildi ve "Böyle bir cevap verildiyse mahkemede ispat edilecek." diyerek öldürülen kocasının mallarına dair ilginç sözler söyledi.

"Tekne nerede?"

Hakkındaki iddiaları yalanlayan Erken açıklamasında, "Daha mal tespiti davası sonuçlanmadan tapusu, her şeyi eşime ait olan evi, evleri mirasçı olmadığı halde hukuksuzca nasıl kiraya verdi? Kira elden mi alınıyor? Tekne nerede? Demek ki miras aslında kabul edilmiş ama mahkemenin haberi yok. Şafak'a ait arabalar nerede? Abiyle anlaşmalı yürüyor her şey." dedi.

"Allah'ım yanına aldı kurtardı"

Ece Erken daha sonra bir paylaşım daha yaptı. Daha önce reddi miras yapan sunucu, bu açıklamasında "Tövbe tövbe nasıl bir açlıkmış bitmedi.  Reddi miras yaptığım halde bunlar neyin derdinde. Ya eşim neler çekmiş zamanında Allah'ım yanına aldı kurtardı belki de.

"Reddi mirası geri çekerim"

Adımı anmaya devam ederseniz reddi mirasımı geri çekip mallara şerh koydurup bütün yaptığınız kanunsuz, hukuk dışı işlemlerinize itirazı basacağım." diyerek aileyi ve eski eşi tehdit etti.