Haziran 2023'te yapılacak seçimlere az bir süre kala, partilerin oy oranlarıyla ilgili yapılan anketler yakından takip ediliyor. ORC Araştırma'nın yaptığı ankette son bir yılda AK Parti ve İYİ Parti'nin oy oranlarındaki değişim gündem oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için siyasi partiler çalışmalarına hız kesmeden devam ederken partilerin oy oranları merak ediliyor. ORC Araştırma, sosyal medyadan son yaptığı ankete ilişkin verileri paylaştı. AK Parti ve İYİ Parti'nin son bir yılda oy değişimini baz alan anketin sonuçları ise gündem oldu. İşte ORC Araştırma tarafından hazırlanan son seçim anketinin detayları...

AK PARTİ'NİN OY ORANINDAKİ DEĞİŞİM DİKKAT ÇEKTİ

2018 seçimlerinde yüzde 42,6 oy alan AK Parti'nin Ağustos 2021'de oy oranının yüzde 33,4, Ağustos 2022'de ise yüzde 27,3 olduğu belirtildi. Bir yıldaki oy farkı 6,1 puan olarak açıklandı.

İYİ PARTİ'DE ARTIŞ OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

''Benimle misiniz?'' diyen Kılıçdaroğlu'na altılı masadaki bir partiden destek! ''Benimle misiniz?'' diyen Kılıçdaroğlu'na altılı masadaki bir partiden destek!

2018 seçimlerinde oy oranı yüzde 10 olan İYİ Parti'nin Ağustos 2021'de oy oranının yüzde 12,5, Ağustos 2022'de ise yüzde 22,5 olduğu belirtildi. İYİ Parti araştırmaya göre oylarını 10 puan arttırdı.